Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Modlin: PPL odmawia spotkania z prywatnym inwestorem i pomocy w spłacie rat


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-04-19 08:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Puls Biznesu

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Modlin: PPL odmawia spotkania z prywatnym inwestorem i pomocy w spłacie rat
fot. Modlin Airport
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” nie zgadza się na prywatnego inwestora, publiczne wsparcie, ani także na dotychczasową pomoc w spłacie rat dla lotniska w podwarszawskim Modlinie – informuje "Puls Biznesu".
Niedawno odkupienie do 25 proc. udziałów w porcie na Mazowszu zaproponował francuski Egis. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

– Zgodnie ze strategią PPL nie są planowane żadne dezinwestycje w spółkach zależnych zarządzających polskimi portami lotniczymi. Dotyczy to także Modlina. Zatem PPL nie wyraża zainteresowania propozycją Egis nabycia udziałów należących do przedsiębiorstwa. (...) Podniesioną w trakcie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników propozycję odbycia spotkania wspólników z kierownictwem Egis należy uznać za bezprzedmiotową – napisał do zarządu lotniska w Modlinie Stanisław Wojtera, prezes PPL.

– To wielka szkoda, bo Egis jest gotowy objął 20-25 proc. udziałów i zainwestować tyle, ile potrzebujemy na rozwój, czyli 10-20 mln euro – przyznał Marcin Danił, wiceprezes mazowieckiego portu, który podkreślił, że Francuzi stawiali tylko jeden warunek, a mianowicie chcieli mieć wpływ na zarządzanie.

– Dziwi nas postępowanie PPL, które nie tylko odmawia dopuszczenia zewnętrznego partnera branżowego, ale nawet nie chce się z nim spotkać i przeprowadzić rozmowy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się z PPL i Agencją Mienia Wojskowego, aby zaprezentować naszą firmę – zapowiada Krzysztof Bernatowicz, prezes Egis Projects Polska.

PPL stara się torpedować również inne projekty związane z Modlinem. Przedsiębiorstwo złożyło bowiem na początku roku wniosek, w którym podważyło podwyższenie kapitału przez województwo mazowieckie o niemal 6 mln zł, na co wspólnicy zgodzili się jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

– Po raz kolejny PPL wskazał, że nie jest zainteresowany utrzymaniem portu w Modlinie w dobrej kondycji finansowej i doprowadził do złamania zapisów umowy wspólników – podkreślił Danił, który szacuje, że lotnisko wykorzysta swoje rezerwy gotówki do końca sierpnia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair: Osiem nowych tras z Polski. Dodatkowe 100 tys. miejsc na lato 2021

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Osiem nowych tras z Polski. Dodatkowe 100 tys. miejsc na lato 2021

Emilia Derewienko 01 kwietnia 2021

Ryanair ogłasza cztery wakacyjne trasy z Polski. Polecimy z Modlina na Rodos

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair ogłasza cztery wakacyjne trasy z Polski. Polecimy z Modlina na Rodos

Emilia Derewienko 25 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5