Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Modlin: PPL forsuje decyzje szkodzące naszej spółce


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2018-06-15 11:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Warszawa/Modlin/ Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Modlin: PPL forsuje decyzje szkodzące naszej spółce
fot. Modlin Airport
Konflikt pomiędzy władzami lotniska w Modlinie a PPL narasta już od wielu miesięcy. Teraz władze tego pierwszego wzywają szefa PPL niezwłocznego zaprzestania przekazywania informacji i forsowania decyzji szkodzących ich lotnisku i spółce.
W mediach społecznościowych został dziś upubliczniony datowany na 6 czerwca list władz sprawie Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin do Mariusza Szpikowskiego prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Na wstępie autorzy zaznaczają, że z głębokim zaniepokojeniem obserwują wypowiedzi prezesa PPL oraz dotyczące różnych aspektów funkcjonowania spółki, w tym lokalizacji lotniska, możliwości jego rozwoju, stanu finansów spółki i umowy zawartej z Ryanairem.

Umowa z Ryanair

W dalszej części tekstu możemy przeczytać, że PPL jako wspólnik i założyciel Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin miało znaczący udział w założeniu i zaplanowaniu lotniska w jego obecnej lokalizacji, lak również w ustaleniu profilu Lotniska jako lotniskamającego przyciągnąć przewoźników niskokosztowych i czarterowych. „Spółka założenia te konsekwentnie realizuje” – pisze zarząd Modlina – ”Niczym niepoparty jest zarzut uniemożliwiania przez Spółkę zapoznania się przez PPL z sytuacją finansową Spółki Zarząd Spółki na bieżąco przekazuje zarówno Radzie Nadzorczej jak i Zgromadzeniu Wspólników informacje na temat finansów Spółki, w różnym ujęciu w zależności od wniosków organów korporacyjnych Spółki. Równocześnie Rada Nadzorcza i Wspólnicy są informowani o wszelkich planach inwestycyjnych I rozwojowych Spółki, które były zatwierdzane przez te organy”.

Z kolejnych fragmentów dowiadujemy się, że umowa z Ryanair została zawarta za wiedzą i zgodą wspólników i ich przedstawicieli w Radzie Nadzorczej spółki, a z jej treścią zapoznał się osobiście Witold Czyż delegowany do zarządu spółki przedstawiciel PPL. „Zarówno na posiedzeniach Rady Nadzorczej Spółki jak i na posiedzeniach Zgromadzenia Wspólników wielokrotnie informowano, że zgodnie z zawartą umową Ryanair zobowiązany jest do uiszczania opłat lotniskowych wynikających z obowiązującej dla Lotniska Taryfy Opłat Lotniskowych, opublikowanej w Dzienniku Urzędowym Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego i na stronie internetowej Lotniska. Niezrozumiałym i bezpodstawnym więc jest forsowany przez Pana Prezesa [Szpikowskiego – red.] w mediach i wśród polityków, w tym wobec przedstawicieli Rządu, zarzut niedopuszczania do zapoznania się z umową przez Wspólnika Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze i insynuacje jakoby Ryanair miał czerpać nieokreślone korzyści z przedmiotowej umowy, w tym np. płacić 2 zł opłaty pasażerskiej, co powtarzane było przez PPL w mediach. Tym bardziej nieprawdziwy i nieuprawniony jest zarzut, jakoby Lotnisko działało jako przepompownia środków publicznych do firmy prywatnej, jaką jest Ryanair (np. Tygodnik ‘Wprost* z 6 maja 2018 r.), w tym wobec akceptacji warunków umowy z Ryanair przez organy korporacyjne Spółki (w tym PPL)” – pisze zarząd modlińskiego lotniska.

Szkodliwe forsowanie Radomia

Podpisany przez Leszka Chorzewskiego, Piotr Okienczyc oraz Marcin Danił kończy się stwierdzeniem, że szkodliwa dla spółki jest koncepcja „wstrzymania wszelkich inwestycji i intencja zamknięcia w bliskiej perspektywie Portu Lotniczego Warszawa/Modlin przy planach rozwoju lotniska Radom-Sadków. Bezpośrednim skutkiem tego typu informacji jest np. wstrzymanie przez Państwową Agencję Żeglugi Powietrznej wszelkich inwestycji na lotnisku, nawet tych niezbędnych dla zapewnienia bezpiecznego I sprawnego ruchu lotniczego na Lotnisku”.

„W związku z powyższym oczekujemy niezwłocznego zaprzestania przekazywania informacji i forsowania decyzji szkodzących Spółce lub zarządzanemu przez Spółkę Lotnisku” – kończą przedstawiciele Modlina.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Modlin odnotowuje wzrosty pasażerskie, pomimo sporu właścicielskiego

Infrastruktura i lotniska

Modlin odnotowuje wzrosty pasażerskie, pomimo sporu właścicielskiego

Justyna Urbaniak 14 czerwca 2018

Sławomir Nowak: CPK nie ma żadnego sensu i nigdy nie powstanie

Infrastruktura i lotniska

Sławomir Nowak: CPK nie ma żadnego sensu i nigdy nie powstanie

Jakub Madrjas 06 czerwca 2018

Modlin: Ile naprawdę kosztowałaby rozbudowa dla czarterów z Okęcia?

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Ile naprawdę kosztowałaby rozbudowa dla czarterów z Okęcia?

Roman Czubiński 25 kwietnia 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5