Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Milczarski: PLL LOT ma instrumenty do przetrwania i rozwoju


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-10-13 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Business Insider

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Milczarski: PLL LOT ma instrumenty do przetrwania i rozwoju
fot. Piotr Bożyk
- Powinniśmy móc latać wszędzie, pod warunkiem, że na pokład samolotu będziemy zabierać tylko osoby mogące wykazać się negatywnym testem na COVID-19 - wyznał Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywróciła niemal do góry nogami ambitne plany narodowego przewoźnika znad Wisły. - W tym roku powinniśmy przewieźć 12 mln pasażerów. Byliśmy w trakcie przejmowania niemieckich linii Condor, z których rocznie korzysta 10 mln pasażerów. Dzięki temu w Polskiej Grupie Lotniczej planowaliśmy zamknąć ten rok liczbą 22 mln pasażerów, a skończymy prawdopodobnie z 3 mln - oznajmił Milczarski, cytowany przez "Business Insider" podczas debaty "Lotnictwo nowej generacji - strategie, technologie, rozwiązania".

Mocne wejście w rynek czarterowy 

- W przyszłym roku planujemy przewieźć 5 mln pasażerów, w tym 1 mln w przewozach czarterowych. Musimy rozwinąć się w tym sektorze. Zamiast załamywać ręce, postanowiliśmy mocno wejść w ten rynek, dzięki współpracy z touroperatorami - zapowiada prezes PLL LOT, który pragnie kontynuować strategię budowy węzła przesiadkowego na Lotnisku Chopina w Warszawie.

- Powrót do takiej skali działalności hubu jak w 2018 roku, będzie możliwy latem 2022 roku. Mamy instrumenty, aby ten czas przetrwać. LOT będzie aplikował o pomoc publiczną, jak każda linia lotnicza w Europie. Potrzebujemy jej i mamy nadzieję otrzymać ją przed końcem roku - ujawnił Milczarski, który odniósł się również do powołania LOT Polish Airlines SA i budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Ujednolicona flota i wsparcie budowy CPK

- Będziemy chcieli zakładać podmioty, które będą miały prostszy styl działania, nie będą miały tak skomplikowanej struktury. To pierwsza taka spółka, nie ostatnia. Będziemy upraszczać zasady, ujednolicać flotę, dążyć do bardziej płaskich struktur. Stworzymy model, który da nam całkowitą możliwość optymalizacji kosztowej i operacyjnej - wyjaśnił prezes narodowego przewoźnika, który na początku tygodnia przedstawił zimowy rozkład lotów.

- PLL LOT będą w stanie poprzez uzyskanie pomocy publicznej nie tylko przetrwać ale dalej budować rzeczywistość lotniczą w Polsce. Jeśli jest jakiś moment, w którym taki projekt jak CPK powinniśmy realizować, to w momencie wychodzenia z kryzysu, który dotknął całą gospodarkę, należy to po prostu zrobić - podsumował Milczarski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
60 miast w nowej ofercie PLL LOT, Berlin od 8 listopada

Pasażer i linie lotnicze

60 miast w nowej ofercie PLL LOT, Berlin od 8 listopada

Rafał Dybiński 12 października 2020

PLL LOT nagrodzi w konkursie najlepsze prace o lotnictwie

Biznes i przemysł

PLL LOT nagrodzi w konkursie najlepsze prace o lotnictwie

Rafał Dybiński 09 października 2020

PLL LOT uruchomią trasę z Warszawy do Ostrawy

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT uruchomią trasę z Warszawy do Ostrawy

Rafał Dybiński 09 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5