Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Michał Szaniawski p.o. prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-04-10 14:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Polska Agencja Kosmiczna

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Michał Szaniawski p.o. prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej
fot. Polska Agencja Kosmiczna
Michał Szaniawski został mianowany przez premiera Mateusza Morawieckiego na p.o. prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej. Decyzja związana jest ze złożeniem rezygnacji przez dotychczasowego prezesa PAK, dr hab. Grzegorza Bronę.
Michał Szaniawski będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej przez trzy miesiące, do czasu powołania prezesa agencji. Odchodzący dr hab. Grzegorz Brona piastował stanowisko prezesa PAK od 14 marca 2018 roku.

Szaniawski jest absolwentem Katholieke Universiteit Leuven (Belgia) oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył specjalistyczne kursy na International Space University w Strasburgu oraz Wirtschaftsuniversität w Wiedniu. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego.

W ostatnich latach był wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu oraz doradcą ministra Przedsiębiorczości i Technologii. W tym czasie odpowiadał m.in. za stworzenie Programu Wsparcia Sektora Technologii Kosmicznych w Polsce oraz za negocjacje w sprawie przystąpienia Polski do Inicjatywy Unii Europejskiej dotyczącej Ram Wsparcia Obserwacji i Śledzenia Obiektów Kosmicznych (EU SST). Od listopada 2018 r. był członkiem Rady Polskiej Agencji Kosmicznej.

– Dotychczasowe osiągnięcia Polskiej Agencji Kosmicznej, takie jak dołączenie Polski do europejskiego Konsorcjum SST i klastra robotyki kosmicznej PERASPERA czy opracowanie Krajowego Programu Kosmicznego stanowią doskonały fundament dla dalszej działalności agencji i budują nową przestrzeń dla rozwoju krajowego sektora kosmicznego. Dziękuję dr. Bronie za jego zaangażowanie – powiedział Michał Szaniawski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kolejne źródło finansowania dla polskiej branży kosmicznej

Biznes i przemysł

Kolejne źródło finansowania dla polskiej branży kosmicznej

Aleksander Domański 17 stycznia 2019

Polska weźmie udział w komercjalizacji kosmosu

Biznes i przemysł

Polska weźmie udział w komercjalizacji kosmosu

Redakcja 18 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5