Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Firmy sektora kosmicznego w projekcie polsko-australijskim


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-12-27 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Polska Agencja Kosmiczna

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Firmy sektora kosmicznego w projekcie polsko-australijskim
fot. Pixabay
Polskie firmy: 6ROADS, ITTI i Sybilla Technologies wraz z University of Western Australia złożyły wspólny wniosek o projekt badawczy w obszarze bezpieczeństwa kosmicznego (ang. Space Safety). Celem planowanego projektu jest przegląd nieba nad Australią pod kątem aktywnych satelitów, jak również nieaktywnych satelitów i ich szczątków na orbitach okołoziemskich.
Wniosek o finansowanie został złożony do Australijskiej Rady Naukowej (ang. Australian Research Council) w ramach programu Linkage, którego celem jest tworzenie połączeń pomiędzy nauką i przemysłem, oraz wspieranie współpracy międzynarodowej. Polska Agencja Kosmiczna zainicjowała i koordynowała rozmowy z Australią oraz negocjowała warunki polskiego udziału w planowanym projekcie.

Dane obserwacyjne w projekcie będą pochodzić między innymi z sieci teleskopów należących do 6ROADS oraz teleskopów należących do Polskiej Agencji Kosmicznej. Firmy ITTI i Sybilla Technologies będą uczestniczyć w tworzeniu specjalistycznego oprogramowania do zbierania i analizowania danych.

Obok realizacji nowatorskiego programu B+R, w ramach trzyletniej współpracy, planowany jest udział polskiego naukowca w pracach stacjonarnych na kampusie w Perth oraz spotkania naukowo-biznesowe w Polsce i Australii. Decyzję o przyznaniu finansowania poznamy w czerwcu 2022 r.

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) jest agencją wykonawczą MRiT, powołaną w 2014 roku. Jej zadaniem jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego poprzez realizację priorytetów Polskiej Strategii Kosmicznej. POLSA współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej. Odpowiada za promocję polskiego sektora kosmicznego w kraju i za granicą. POLSA prowadzi również działania związane z  informacją i edukacją nt. wykorzystania technologii satelitarnych (m.in. nawigacji, obserwacji i komunikacji) w gospodarce, administracji i w życiu codziennym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Będziemy rozwijać sektor kosmiczny w Toruniu

Biznes i przemysł

Będziemy rozwijać sektor kosmiczny w Toruniu

inf. pras 11 grudnia 2021

POLSA na Space Tech Expo Europe 2021 w Bremie

Biznes i przemysł

POLSA na Space Tech Expo Europe 2021 w Bremie

inf. pras 17 listopada 2021

Krajowy Program Kosmiczny w prekonsultacjach społecznych

Biznes i przemysł

Krajowy Program Kosmiczny w prekonsultacjach społecznych

Redakcja/inf. pras. 26 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5