Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

MI: Polonus i PKP Intercity dołączają do akcji #LOTdoDomu (aktualizacja)


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-03-20 11:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MI: Polonus i PKP Intercity dołączają do akcji #LOTdoDomu (aktualizacja)
fot. Lotnisko Chopina
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że firma Polonus i PKP Intercity dołączyły do akcji #LOTdoDomu. Dzięki autobusom Polonusa i pociągom PKP IC nasi rodacy wracający samolotem PLL LOT do kraju będą mogli szybciej dotrzeć do wielu regionów Polski prosto z lotniska Chopina. Niedługo mają pojawić się szczegóły.
Od piątku osiem stałych linii Polonusa rozwiezie Polaków wracających do kraju w ramach operacji #LOTdoDomu – poinformował Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. Autokary mają rozwozić rodaków po całym kraju. Narodowy przewoźnik realizuje czarterowe rejsy dla Polaków, którzy chcą wrócić do kraju po tym, jak rząd z powodu koronawirusa SARS-Cov-2 wprowadził zakaz regularnych lotów międzynarodowych i krajowych – podaje PAP.

Autobusem z Lotniska Chopina

Pasażer, który wyląduje na Okęciu będzie mógł podejść do stanowiska Polonusa i tam zostanie skierowany do autobusu jadącego jedną z 8 stałych tras, które zostały wyznaczone według zapotrzebowania i obejmą w sumie 52 miasta. Szczegółową informację o ich przebiegu można znaleźć w tekście na Transporcie Publicznym. 

Z punktu widzenia pasażera niezwykle istotne będzie to, że za bilet nie trzeba będzie płacić. Polonus to przewoźnik autokarowy należący do Skarbu Państwa, który bierze koszty na siebie. Nie jest jeszcze znana dokładna, dzienna liczba kursów – będzie ona dostosowywana do potrzeb. Pojazdy będą po każdym przejeździe dezynfekowane. 

PKP IC uruchomi specjalne pociągi

W akcję rozwożenia po kraju Polaków wracających na lotnisko im. F. Chopina w ramach akcji #LOTdoDomu włączą się także kolejarze. – Spółka PKP Intercity uruchomi cztery pociągi specjalne z lotniska Chopina w Warszawie dla osób przylatujących do kraju samolotami czarterowymi organizowanymi przez PLL LOT. Pociągi odjadą w 4 kierunkach: do Przemyśla, Bielska-Białej, Wrocławia i Kołobrzegu. Składy będą zatrzymywać się na wyznaczonych stacjach pośrednich, co ułatwi podróżnym dotarcie do swoich domów – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i wskazało na jakich stacjach zatrzymają się pociągi.

Pierwszy odjazd pociągu ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina zaplanowany został już na 20 marca 2020 r. około godz. 16:50. Szczegółowe informacje publikujemy na Rynku Kolejowym. 

#LOTdoDomu

13 marca rząd ogłosił przywrócenie kontroli granicznych oraz wstrzymanie lotniczych i kolejowych połączeń międzynarodowych. Już następnego dnia premier Matusz Morawiecki zapewnił, że dla wszystkich obywateli i cudzoziemców mogących legalnie pracować i przebywać w naszym kraju, zostanie przeprowadzona operacja zorganizowanych powrotów do Polski. Zapewnił przy tym, że PLL LOT zorganizuje specjalne połączenia czarterowe, które ułatwią powrót do kraju. Wszystko w ramach działań mających ograniczyć rozwój zachorowań wywołanych koronawirusem.

Obecnie są trzy możliwości powrotu do Polski samolotem. Pierwsza to zaplanowane wcześniej czartery, które są realizowane zgodnie z harmonogramem. Druga to specjalne czartery PLL LOT w ramach akcji #LOTdoDomu. Trzecią będą loty realizowane przez LOT według zapotrzebowania po zebraniu odpowiedniej liczby zgłoszeń na stronie www.lotdodomu.pl. 

Z połączeń realizowanych w ramach akcji #LOTdoDomu, będą mogli skorzystać obywatele Polscy oraz uprawnieni do tego cudzoziemcy, czyli małżonkowie obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osoby posiadające Kartę Polaka oraz osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Jacek Krawczyk: Europa szybciej wyjdzie z tego kryzysu

Prawo i polityka

Jacek Krawczyk: Europa szybciej wyjdzie z tego kryzysu

Rafał Dybiński 19 marca 2020

LOT: B767 od EuroAtlantic wspiera flotę dalekodystansową

Pasażer i linie lotnicze

LOT: B767 od EuroAtlantic wspiera flotę dalekodystansową

Avgeek 03 lutego 2020

LOT: 75-proc. punktualność w 2019 roku

Pasażer i linie lotnicze

LOT: 75-proc. punktualność w 2019 roku

Łukasz Malinowski 22 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5