Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

MAX na dobrej drodze do powrotu. Zakończyły się loty testowe


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-09-15 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MAX na dobrej drodze do powrotu. Zakończyły się loty testowe
fot. Piotr Bożyk
Europejska agencja ds. bezpieczeństwa lotniczego, EASA, zakończyła w Kanadzie loty testowe Boeinga 737 MAX. Przedstawiciele władz organizacji lotniczych ocenią możliwości samolotu przed powrotem do służby. Dane zostaną przeanalizowane przed Radą, która zbierze się w sprawie MAX-ów w tym tygodniu.
Boeingi 737 MAX są uziemione od marca 2019 roku na całym świecie, po dwóch katastrofach tego modelu, w których zginęło łącznie 350 osób. Od tamtego czasu, aby przywrócić MAX-y do służby, producent samolotu współpracował z wieloma agencjami certyfikującymi.

EASA, Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, ujawniła, że zakończyła loty testowe Boeinga 737 MAX. Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu związane z COVID-19 loty rozpoczęły się i zakończyły w Vancouver. W sumie, według danych FlightRadar24.com, przeprowadzono sześć lotów testowych. Samolot użyty do testów to N7021S, czyli Boeing 737 MAX 7, to najmniejsza maszyna z rodziny MAX-ów.

Każdego dnia samolot startował i lądował w Vancouver, gdzie prawdopodobnie przebywali przedstawiciele EASA. Aby odbyć testy, samolot wyruszył z Seattle w poniedziałek 8 września i leciał przez pół godziny, aby odebrać przedstawicieli agencji z Vancouver. Po wylocie z Vancouver, maszyna odbyła lot o godz. 14:16 do Moses Lake, magazynu Boeinga 737 MAX. Następnie samolot wykonał lot powrotny o 1:12 do Vancouver, po czym wrócił na noc na Boeing Field.

We wtorek (9 września), po ponownym przybyciu do Moses Lake, samolot wykonywał wiele manewrów. Kolejnego dnia, 10 września, samolot zakończył ostatni dzień lotów testowych. Po wylocie z Boeing Field wykonano tylko jeden, prawie 2,5-godzinny lot, głównie w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych. Zakończył on 9,5 godziny lotów testowych z przedstawicielami EASA na pokładzie.

Trzy organy: EASA, Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) i Transport Canada zakończyły właśnie loty testowe B737 MAX. Instytucje, wraz z przedstawicielami innych krajów, spotkają się teraz w Londynie-Gatwick aby omówić swoje dane i potencjalną ścieżkę ponownej certyfikacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Boeing broni swoich decyzji dotyczących programu B737 MAX

Biznes i przemysł

Boeing broni swoich decyzji dotyczących programu B737 MAX

Emilia Derewienko 14 września 2020

Boeingi 737 MAX wkrótce rozpoczną testy w locie

Biznes i przemysł

Boeingi 737 MAX wkrótce rozpoczną testy w locie

Emilia Derewienko 27 sierpnia 2020

Porozumienie Enter Air i Boeinga. Zawarto trzy umowy

Biznes i przemysł

Porozumienie Enter Air i Boeinga. Zawarto trzy umowy

Rafał Dybiński 19 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5