Partnerzy serwisu:
BIZNES I PRZEMYSŁ

Luty z postępującym spadkiem popytu na lotnicze przewozy cargo


Wstecz Dalej

Autor:

Tomasz Śniedziewski

Data publikacji:
2019-04-04 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Luty z postępującym spadkiem popytu na lotnicze przewozy cargo
fot. Nathan Coats (Flickr/CC)
Luty był kolejnym miesiącem, w którym można było zaobserwować spadek popytu na lotnicze przewozy cargo. Trend był szczególnie widoczny na rynku Regionu Azji Pacyfiku, wskazują dane WorldACD.
Dane WorldACD wskazują na 5,8-proc. spadek w skali rok do roku pod kątem płatnego tonażu, podczas gdy średni współczynnik wypełnienia cargo (CLF) spadł w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku o 3 proc. W tej samej skali czasowej yieldy zanotowały 6,2-proc. spadek do średniego poziomu 1,79 dolara za kg.

Spadki dotykały szczególnie Region Azji Pacyfiku

Analitycy przypominają, że na wyniki z początku roku często ma wpływ data, na którą przypada Chiński Nowy Rok, dlatego, by dostrzec trendy na rynku, najlepiej brać pod uwagę dane zbiorcze ze stycznia i lutego. – W pierwszych dwóch miesiącach 2019 roku najbardziej “oberwał” Region Azji Pacyfiku: wolumen cargo wylatującego spadł o 6,8 proc. w skali rok do roku (rdr), wolumen cargo przylatującego o 6,1 proc. rdr na tle 3,6-proc. średniego globalnego spadku – czytamy w raporcie.

– Wszystkie pozostałe regiony także odnotowały straty w przychodzącym ruchu lotniczym, z wartościami rdr wahającymi się od -5 proc. w przypadku Ameryki Centralnej i Południowej, do -0,6 proc. w przypadku Ameryki Północnej. W przypadku wychodzącego ruchu lotniczego, wyniki wahały się pomiędzy +2,5 proc. dla Afryki, a -3,8 proc. dla Ameryki Północnej. W lutym największe spadki objęły ruch wylotowy z Regionu Azji-Pacyfiku, w szczególności do kierunków w Europie oraz w Ameryce Północnej – wylicza raport.

Prognozy na ten rok mogą okazać się zbyt optymistyczne

Analitycy podkreślają, że tegoroczne wyniki za styczeń oraz luty były w dalszym ciągu lepsze niż wyniki w analogicznych miesiącach 2016 i 2017 r. Mimo to osiągnięcie celów nakreślonych w prognozach na ten rok może okazać się niemożliwe.

W tej chwili wydaje się, że coraz trudniej będzie osiągnąć wzrost na poziomie od 2 do 3 proc., nakreślony przez niektórych graczy na rynku dla całego 2019 r. Z 25 najważniejszych rynków świata, tylko pięć osiągnęło wzrost wolumenów rdr w okresie od stycznia do końca lutego. Są to: Wielka Brytania, Australia, Kenia, Wietnam i Ekwador. Spośród 100 największych krajów pochodzenia, 31 odnotowało wzrosty wolumenów rdr wyższe niż 3 proc. w ciągu pierwszych dwóch miesięcy roku, siedem z nich poprawiło także yieldy liczone w dolarach amerykańskich. Poza Turcją, żaden z tych siedmiu rynków nie należał do 30 największych rynków świata – ostrzegają autorzy raportu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
DB Schenker: Rynek lotniczego cargo potrzebuje inwestycji

Infrastruktura i lotniska

DB Schenker: Rynek lotniczego cargo potrzebuje inwestycji

Redakcja 01 marca 2019

Rekordowy rok cargo w Budapeszcie

Infrastruktura i lotniska

Rekordowy rok cargo w Budapeszcie

Tomasz Śniedziewski 20 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5