Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Lufthansa zawiesiła rejsy do Indii. Zarzuty o nadużywanie warunków podróży


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-09-30 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Simple Flying

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lufthansa zawiesiła rejsy do Indii. Zarzuty o nadużywanie warunków podróży
fot. Piotr Bożyk
Lufthansa zawiesiła do 20 października wszystkie loty do Indii. Narodowy przewoźnik Niemiec wykonywał 20 rejsów tygodniowo do największego kraju Azji Południowej.
Lipcowy popyt na połączenia do Indii z Europy, a zwłaszcza z Frankfurtu nad Menem i Monachium, nie był do końca zbieżny z poglądami i oczekiwaniami decydentów z Nowego Delhi. - Istnieją wciąż bariery dla obywateli Indii pragnących podróżować do Niemiec. To stawia naszego przewoźnika w bardzo niekorzystnej sytuacji i skutkuje nierównym podziałem ruchu lotniczego na korzyść Lufthansy - oświadczyli rządzący drugim najludniejszym krajem świata, co zamieścił dziennik "The Times of India".

- Przewoźnik z Indii obsługiwał najwyżej cztery loty w tygodniu do Niemiec, podczas gdy Lufthansa pięć razy więcej. Pomimo tych znacznych rozbieżności zaoferowaliśmy zezwolenie na siedem lotów w tygodniu, ale nie zostało zaakceptowane - ujawnili decydenci z Nowego Delhi. Lufthansa wznowiła w sierpniu regularne rejsy do Indii, a na październik zaplanowała trasy do Mumbaju, Chennai czy Bangalore. Narodowy przewoźnik Niemiec przez cały wrzesień obsłużył 160 lotów z Frankfurtu nad Menem i Monachium do największego kraju Azji Południowej.

Indie są dla Lufthansy wyjątkowo atrakcyjnym rynkiem, ponieważ istnieje tam duży popyt na podróże na Stary Kontynent. - Byliśmy zawsze mocno zaangażowani w tym regionie, gdzie mamy sporo klientów. Szkoda, że obecnie niepotrzebnie ogranicza się możliwości lojalnych pasażerów z Indii - odpowiedziały największe europejskie linie lotnicze.

Pozornie wszystko wydaje się grą decydentów z Nowego Delhi, którzy domagają się wyrównania częstotliwości tych międzykontynentalnych rejsów Lufthansy z tymi oferowanymi przez Air India. Pojawiają się jednak zarzuty pod adresem narodowego przewoźnika Niemiec o nadużywanie warunków podróży między krajami Unii Europejskiej a drugim najludniejszym państwem świata.

- Lufthansa nadal pragnie służyć obywatelom Indii w tych trudnych czasach, tak jak to robiła od dziesięcioleci. Chcemy nadal oferować bezpieczne loty do Niemiec oraz do innych krajów na całym świecie. Apelujemy szczerze do władz Indii do współpracy z naszym rządem. Indie nadal nie przyjęły zaproszenia władz Niemiec do omówienia szczegółów dotyczących podróży między naszymi krajami - podsumowały w oświadczeniu największe linie lotnicze Europy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Niemcy planują wdrożyć szybciej transport niskoemisyjny

Biznes i przemysł

Niemcy planują wdrożyć szybciej transport niskoemisyjny

Rafał Dybiński 30 września 2020

Lufthansa decyduje się na większą redukcję floty i zatrudnienia

Biznes i przemysł

Lufthansa decyduje się na większą redukcję floty i zatrudnienia

Rafał Dybiński 22 września 2020

Spohr: B747-8 jedynym czterosilnikowcem z przyszłością w Lufthansie

Pasażer i linie lotnicze

Spohr: B747-8 jedynym czterosilnikowcem z przyszłością w Lufthansie

Avgeek 20 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5