Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Lufthansa: W nowej siatce połączeń pięć tras do Polski


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-06-05 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lufthansa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lufthansa: W nowej siatce połączeń pięć tras do Polski
fot. Lasse Fuss CC BY-SA 3.0
Lufthansa Group do września znacznie rozszerzy siatkę połączeń. W nowym rozkładzie znajdą się lotniska we Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Do końca września do oferty niemieckiego przewoźnika wróci 90 proc. rejsów krótkiego i średniego zasięgu, oraz 70 proc. połączeń długodystansowych.
W lipcu pasażerowie Lufthansa Group będą mogli udać się w podróż do Frankfurtu i Monachium z pięciu polskich lotnisk. Pasażerowie z Warszawy i Krakowa będą mieli do dyspozycji 14 cotygodniowych połączeń do Frankfurtu, oraz 5 rejsów w tygodniu do Monachium.

Lufthansa Group uruchomi także 7 cotygodniowych przelotów z Wrocławia i Poznania do Frankfurtu oraz 5 połączeń między Gdańskiem a Monachium. Pasażerowie z Krakowa będą mogli również udać się w podróż do Dusseldorfu dzięki 2 cotygodniowym przelotom oferowanym przez należącą do Lufthansa Group linię Eurowings. Oznacza to w sumie 59 cotygodniowych rejsów z Polski.

– Rozwijając połączenia z polskich lotnisk, zapewniamy kolejnym regionom, w których siedzibę ma wielu naszych międzynarodowych klientów biznesowych, włączenie do międzynarodowej siatki połączeń Lufthansa Group za pośrednictwem portów przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium” - mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

W nadchodzących tygodniach i miesiącach linie lotnicze należące do Lufthansa Group znacznie rozszerzą swoją ofertę. Dotyczy to zarówno połączeń krótkiego zasięgu, jak i rejsów długodystansowych. Ponownie głównym celem jest udostępnienie pasażerom rejsów do jak największej ilości miast docelowych.

Powrót po pandemii

Przykładowo, we wrześniu do siatki wróci 90 proc. początkowo planowanych połączeń krótkiego i średniego zasięgu oraz 70 proc. rejsów długodystansowych. Przygotowujący się na jesienny i zimowy wypoczynek pasażerowie zyskują dostęp do przejrzystej siatki połączeń oferowanych we wszystkich portach przesiadkowych należących do Lufthansa Group.

Główna linia Grupy – Lufthansa – na jesieni udostępni pasażerom ponad 100 cotygodniowych połączeń z lotnisk we Frankfurcie i Monachium do miast w Ameryce Północnej. Planowanych jest także około 90 rejsów do Azji, ponad 20 w rejon Bliskiego Wchodu i ponad 25 do Afryki. Wznowione zostaną, między innymi, rejsy do afrykańskich miast Windhuk i Nairobi, do Bejrutu i Rijadu na Bliskim Wschodzie, do Houston, Bostonu i Vancouver w Ameryce Północnej oraz do położonych w Azji Hong Kongu i Singapuru.

Od września Lufthansa zaoferuje pasażerom w sumie 1800 cotygodniowych połączeń na trasach krótkiego i średniego zasięgu. Podróżni będą mogli udać się w rejs do jednego ze 102 miast docelowych z Frankfurtu oraz do 88 destynacji z Monachium. Pasażerowie mogą wybrać takie kierunki jak Malaga, Alicante, Walencja, Neapol, Rodos, Palermo, Faro, Madera, Olbia, Dubrownik, Reykjavik oraz wiele innych miejscowości turystycznych, które będą dostępne z lotniska we Frankfurcie.

Wiele wznowionych rejsów już od 4 czerwca znajdzie się w systemie rezerwacyjnym i tym samym staną się dostępne dla pasażerów. Lista kierunków dostępnych na stronie lufthansa.com oraz witrynach pozostałych przewoźników należących do Lufthansa Group jest codziennie aktualizowana.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Z dniem 1 czerwca Lufthansa rozszerzyła także zakres oferowanych usług. Pasażerowie przed podróżą otrzymają środki dezynfekujące. W klasie biznes, na trasach krótkiego oraz średniego zasięgu, pasażerowie ponownie uzyskają dostęp do posiłków oraz napojów. Na trasach długodystansowych, oferta napojów zostanie rozszerzona na wszystkie klasy podróży. W pierwszej klasie oraz klasie biznes, podróżni znów będą mogli wybrać posiłek z karty dań. Posiłki zostaną także przygotowane dla pasażerów w Klasie Ekonomicznej. Mimo zmian w oferowanych usługach, stale obowiązują ścisłe zasady dotyczące higieny.

Od lipca Austrian Airlines, po raz pierwszy od połowy marca, wznowi regularne operacje lotnicze dalekiego zasięgu. Pasażerowie uzyskają dostęp do maksymalnie trzech cotygodniowych połączeń do Bangkoku, Chicago, Nowego Jorku (Newark) oraz Waszyngtonu. Od lipca rozwinięta zostanie także siatka połączeń europejskich – w tym do miast położonych w Grecji.

Na jesień SWISS planuje przywrócenie około 85% kierunków dostępnych przed wybuchem pandemii koronawirusa, oferując przy tym jedną trzecią zdolności przewozowych. W tej początkowej fazie, szwajcarski przewoźnik zobowiązuje się zaoferować jak najszerszy zakres usług, ze szczególnym uwzględnieniem tras europejskich dostępnych z lotnisk w Zurychu oraz Genewie. W dalszej kolejności do siatki połączeń włączone zostaną także połączenia międzykontynentalne.

Eurowings także planuje znaczne rozszerzenie siatki połączeń, zarówno dla pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i rekreacyjnych. W ciągu sezonu letniego przewiduje się wznowienie rejsów do 80 proc. miast docelowych. W związku ze zniesieniem obostrzeń rośnie zainteresowanie kierunkami wakacyjnymi, takimi jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Chorwacja. Z tego powodu już w lipcu Eurowings przywróci od 30 do 40% zdolności przewozowych, koncentrując się na rejsach oferowanych z Dusseldorfu, Hamburga, Stuttgartu i Kolonii/Bonn.

Planując podróż pasażerowie powinni pamiętać o zasadach dotyczących wjazdu oraz kwarantanny na terenie kraju, do którego się udają. W czasie podróży mogą zostać nałożone na nich ograniczenia, wynikające z bardziej rygorystycznych przepisów higieny i bezpieczeństwa, co może np. wydłużyć czas oczekiwania w punktach kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Od 8 czerwca pasażerów na pokładach samolotów Lufthansy oraz Eurowings obowiązuje zakrywanie nosa i ust przez cały czas podróży. Zapewni to większe bezpieczeństwo wszystkim podróżnym. Ogólne Warunki Przewozu (GTC) także zostaną zmienione. Lufthansa rekomenduje pasażerom, by nos i usta mieli zakryte podczas całego czasu trwania podróży, również np. na lotnisku, jeśli występuje problem z zachowaniem dystansu społecznego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wizz Air zainteresowany slotami Lufthansy, ale kluczowe są koszty

Infrastruktura i lotniska

Wizz Air zainteresowany slotami Lufthansy, ale kluczowe są koszty

Rafał Dybiński 05 czerwca 2020

Rada nadzorcza Lufthansy zatwierdziła rządową pomoc Niemiec

Prawo i polityka

Rada nadzorcza Lufthansy zatwierdziła rządową pomoc Niemiec

Rafał Dybiński 02 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5