Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Lufthansa po kryzysie? Rząd sprzedaje udziały


Wstecz Dalej

Autor:

Artur Bogdanowicz/ współpraca Simetra

Data publikacji:
2021-08-17 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Reuters, Manager Magazin, LH

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lufthansa po kryzysie? Rząd sprzedaje udziały
fot. Lufthansa
Niemiecki Skarb Panstwa pozbędzie się w najbliższych tygodniach jednej czwartej z 20% udziałów w Lufthansie. Ich sprzedaż rozpoczęła się już wczoraj (poniedziałek, 16 sierpnia). Na wiadomość zareagowała od razu giełda, cena akcji przewoźnika spadła do 8,81 euro. To najniższa wartość od grudnia ubiegłego roku.
Z uwagi na pandemię Niemcy nabyły dodatkowe akcje przewoźnika o wartości 300 milionów euro. Przez ostatnie miesiące ich wartość przekroczyła jednak miliard euro. Pomoc rządu w kryzysie w ramach funduszu stabilizacji gospodarczej (WSF), który został utworzony, aby pomóc firmom przetrwać kryzys, wyniosła łącznie 6 mld euro. Grupa Lufthansa otrzymała także 3 mld euro z Austrii (Austrian), Szwajcarii (Swiss) oraz Belgii (Brussels). Z obiecanej pomocy wykorzystane zostały 4 mld euro, informuje „Manager Magazin”.

W bieżącym kwartale po raz pierwszy od początku pandemii Grupa Lufthansa odnotowuje wyższe przychody od wydatków. Jeszcze w drugim kwartale wynik ostateczny wyniósł minus 952 mln euro, obroty wzrósł jednak o 70% do 3,2 mld euro. W „normalnych” czasach sięgał on 10 mld euro.
– Wszyscy pracownicy Lufthansy na całym świecie dołożyli wszelkich starań, aby znacząco obniżyć koszty we wszystkich obszarach. Dzięki temu udało nam się zatrzymać odpływ środków w obecnej fazie ożywienia naszego biznesu i po raz pierwszy od początku pandemii wygenerowaliśmy dodatni przepływ środków pieniężnych. Boli nas jednak fakt, że nasze szeregi opuściło 30 tys. koleżanek i kolegów, ale było to nieuniknione w celu uratowania ponad 100 tys. pozostałych miejsc pracy – podkreślał Carsten Spohr, prezes Lufthansy w sierpniu tego roku. Szerzej o obecnej sytuacji finansowej przewoźnika pisaliśmy w tekście pt. Lufthansa zmniejszyła straty w Q2

Pod koniec wakacji Lufthansa już dość optymistycznie patrzyła na przyszłość lotniczego biznesu. Zakładano udane pomimo obowiązujących obostrzeń wakacje i powrót tras atlantyckich. W tym pierwszym zakresie wydaje się, że wszystko poszło dobrze, ale podróże do USA nadal są bardzo problematyczne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kolejny wzrost i prawie 1750 operacji lotniczych dziennie w Polsce

Infrastruktura i lotniska

Kolejny wzrost i prawie 1750 operacji lotniczych dziennie w Polsce

Redakcja/inf. pras. 06 sierpnia 2021

Rzeszów-Jasionka: Letnia dominacja PLL LOT i Ryanaira

Infrastruktura i lotniska

Rzeszów-Jasionka: Letnia dominacja PLL LOT i Ryanaira

Rafał Dybiński 07 sierpnia 2021

Bydgoszcz: Prognozy obarczone ryzykiem. Oczekiwanie na Lufthansę

Pasażer i linie lotnicze

Bydgoszcz: Prognozy obarczone ryzykiem. Oczekiwanie na Lufthansę

Rafał Dybiński 06 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5