Partnerzy serwisu:
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Lufthansa Group: Blisko 14 mln pasażerów w czerwcu. Rekordowe półrocze


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-07-16 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ prtl.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lufthansa Group: Blisko 14 mln pasażerów w czerwcu. Rekordowe półrocze
fot. Piotr Bożyk
Poprzedni miesiąc linie należące do Grupy Lufthansy zakończyły wynikiem około 13,9 mln przewiezionych pasażerów. Oznacza to wzrost o 4,5 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku.
Oferowanie liczone w ASK wzrosło o 2,9 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Sprzedaż w RPK wzrosła o 4,9 proc., a współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 1,6 proc., licząc rok do roku, i wyniósł 85,2 proc. 

Rekordy i spadki

Linie lotnicze Grupy Lufthansa przewiozły w sumie 68,9 mln pasażerów w pierwszej połowie 2019 r. To więcej niż kiedykolwiek wcześniej a szczyt sezonu przypada na drugą połowę roku. Szykuje się więc świetny rok pod względem statystyk przewozowych. Również osiągnięty współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich na poziomie 80,8 proc. jest rekordowym wynikiem wśród pierwszych półroczy.  

Oferowanie pojemności na cargo wzrosło o 7,2 proc., podczas gdy sprzedaż w RTK spadła o 3,3 proc. W rezultacie współczynnik wykorzystania pojemności na cargo spadł o 6,4 proc. do 58,8 proc. Trzeba jednak pamiętać, że całe światowe cargo lotnicze jest w odwrocie i wyniki globalne też są na minusie

Z rozbiciem na linie

Linie lotnicze Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines przewoziły w czerwcu około 10,0 mln pasażerów to o 3,7 proc. więcej niż w poprzednim roku. W porównaniu z poprzednim rokiem oferowanie w ASK wzrosło w czerwcu o 3,8 procent. Wielkość sprzedaży w RPK wzrosła w tym samym okresie o 5,3 procent. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 1,2 punktu procentowego do 85,3 procent. 

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa przewiozły 6,6 mln pasażerów w czerwcu, co stanowi wzrost o 2,3 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Oferowanie w ASK wzrosło o 3,9 proc., a sprzedaż w RPK wzrosła o 5,5 proc. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wyniósł 85,5 proc., tj. 1,3 proc. powyżej poziomu z roku poprzedniego. 

Eurowings (w tym Brussels Airlines) przewoził w czerwcu około 3,8 mln pasażerów. Wśród tej liczby ponad 3,5 mln pasażerów odbyło loty krótkodystansowe, a 267 000 długodystansowo. Oznacza to wzrost o 6,5 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Oferowanie w czerwcu było o 1,1 proc. niższe niż w poprzednim roku, podczas gdy sprzedaż wzrosła o 3,0 proc. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 3,4 proc. do 85,1 proc.

Co z finansami?

Trzeba poczekać na dodatkowe informacje, by zobaczyć, jak wyniki przewozowe przełożą się na wyniki finansowe. Na razie wiemy, że w I kwartale 2019 roku Grupa odnotowała stratę. Według przewoźnika przyczyną takiego stanu rzeczy był m.in. wzrost kosztów paliwa o 200 mln euro i nadwyżka oferowania na rynku europejskim, która wywiera silną presję na obniżenie taryf, a tym samym na wpływy jednostkowe szczególnie w przewozach na trasach krótko- i średniodystansowych. W ciągu pierwszych trzech miesięcy Grupa Lufthansa przyniosła 336 mln euro straty przed opodatkowaniem, w porównaniu do 52 mln euro zysku wypracowanego w tym samym okresie poprzedniego roku. 

W 2018 roku Grupa miała przychody na poziomie 35,8 mld euro, a zysk osiągnął poziom 2,8 mld euro. Był to drugi najlepszy wynik w historii konsorcjum.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa zainteresowana przejęciem Condor Thomas Cook

Biznes i przemysł

Lufthansa zainteresowana przejęciem Condor Thomas Cook

Aleksander Domański 09 maja 2019

Grupa Lufthansy pod kreską za I kwartał

Biznes i przemysł

Grupa Lufthansy pod kreską za I kwartał

Aleksander Domański 18 kwietnia 2019

Wyniki Grupy Lufthansa: 2,8 mld euro zysku za 2018 rok

Biznes i przemysł

Wyniki Grupy Lufthansa: 2,8 mld euro zysku za 2018 rok

Aleksander Domański 16 marca 2019

 

Sierpień w statystykach: Wizz Air i Ryanair pną się w górę

Pasażer i linie lotnicze

Sierpień w statystykach: Wizz Air i Ryanair pną się w górę

10 września 2019

Transavia zamknie trasę Katowice – Amsterdam

Pasażer i linie lotnicze

Transavia zamknie trasę Katowice – Amsterdam

10 września 2019

CPK to nie tylko ruch lotniczy. To także nowe miejsca pracy

Infrastruktura i lotniska

CPK to nie tylko ruch lotniczy. To także nowe miejsca pracy

09 września 2019

Strategia dla lotnictwa: CPK zmieni całą branżę

Infrastruktura i lotniska

Strategia dla lotnictwa: CPK zmieni całą branżę

09 września 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5