Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lublin: Terminal będzie droższy, niż zakładano. Problemem kosztowne instalacje


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-02-15 15:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Gazeta Wyborcza

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin: Terminal będzie droższy, niż zakładano. Problemem kosztowne instalacje
fot. Port Lotniczy Lublin
Do postępowania w sprawie rozbudowy terminalu Portu Lotniczego Lublin zgłosiły się cztery firmy. W kolejnym etapie oferty zostaną przedstawione zarządowi, który zdecyduje o wyborze najlepszej – podaje "Gazeta Wyborcza".
Prace wykonawcze powinny ruszyć już wiosną. Zgodnie z warunkami postępowania, potrwają około osiem miesięcy. Inwestycja będzie jednak droższa, niż pierwotnie zakładano.

Dokładny koszt nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że początkowy budżet wynosił 8,6 mln zł. Do wcześniejszego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – Budimex, który zaoferował 12,6 mln zł. Przetarg unieważniono ze względów finansowych. Obecne postępowanie prowadzone jest w nowej formule.

Dziś wiadomo, że prawdopodobnie koszt inwestycji będzie zbliżony do wyceny z unieważnionego przetargu. Wszystko ze względu na fakt, iż w miejscu, w którym planowane jest dostawienie nowego segmentu budynku, kończą się wszystkie instalacje. Trzeba je więc będzie wybudować praktycznie od nowa, co znacznie zwiększy koszty inwestycji.

Istniejący obecnie terminal liczy 11 tys. m.kw. i jest znacznie mniejszy od tego, jaki planowano w pierwotnej wersji. W 2010 roku w trakcie projektowania terminala zapadła decyzja o jego zmniejszeniu o połowę. Zmiana spowodowana była zaleceniami ekspertów z organizacji Jaspers współpracujących z Komisją Europejską, która zatwierdziła przyznanie środków unijnych na sfinansowanie budowy lotniska. Według ekspertów Jaspers planowany początkowo terminal był za duży w stosunku do szacowanego ruchu na lotnisku.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lublin: Mocne wejście w nowy rok

Infrastruktura i lotniska

Lublin: Mocne wejście w nowy rok

Justyna Urbaniak 01 lutego 2018

Lublin rozbuduje wieżę kontroli ruchu lotniczego

Infrastruktura i lotniska

Lublin rozbuduje wieżę kontroli ruchu lotniczego

Justyna Urbaniak 19 stycznia 2018

Lublin Airport ma się czym chwalić. 2017 rok z olbrzymim wzrostem

Infrastruktura i lotniska

Lublin Airport ma się czym chwalić. 2017 rok z olbrzymim wzrostem

Justyna Urbaniak 02 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS