Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Port Lotniczy Lublin wspiera car sharing


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-02-05 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port Lotniczy Lublin wspiera car sharing
Fot. Panek CS
Po niedawnym zainaugurowaniu usługi car sharingu w Lublinie, firma PANEK CarSharing zgłosiła się z prośbą o udostępnienie miejsc parkingowych na terenie Portu Lotniczego Lublin. Lotnisko się zgodziło, dzięki czemu spowodowało to zdecydowane polepszenie komunikacji pomiędzy miastem Lublin, a lotniskiem.
Panek CarSharing już w Lublinie i Lublin Airport

Udostępnienie miejsc na terenie Portu Lotniczego Lublin, spowoduje zdecydowane polepszenie komunikacji pomiędzy miastem Lublin, a lotniskiem. Dzięki zwolnieniu z opłat, dojazd na lotnisko będzie zdecydowanie tańszy, w porównaniu do Warszawy i Modlina, gdzie użytkownicy płacą 9 zł za pozostawienie i 9 zł za wynajem samochodu na terenie portów.

 – Mamy już za sobą negocjacje z Lotniskiem Okęcie i Modlin, żaden z portów nie zgodził się na bezpłatne korzystanie z parkingu, tym bardziej jest nam miło, że Zarząd Lublin Airport, taką zgodę wydał. Odbieramy to jako wkład w rozwój usługi, jest to ogromne wsparcie dla mieszkańców aglomeracji lubelskiej i okolicznych miejscowości. Wkrótce planujemy rozszerzenie naszej strefy wynajmu samochodów w Lublinie i okolicach, co spowoduje, że jeszcze więcej osób dojedzie na lotnisko łatwo, szybko i tanio – informuje Leszek Leśniak, Dyrektor Usługi Panek CarSharing.

W celu skorzystania z parkingu na terenie Lublin Airport należy pobierać bilet z automatu przy wjeździe, samochód można zatrzymać w dowolnym miejscu. Wyjazd z parkingu odbywa się po uprzednim odebraniu nowego biletu z biura obsługi parkingu.– Jesteśmy zadowoleni z dostępności tej nowej usługi dla naszych pasażerów. Realizowany przez naszego partnera projekt car sharingu wpisuje się w intermodalne założenia naszej infrastruktury, łączącej różne środki transportu, a dodatkowo uwzględnia niezwykle ważne aspekty środowiskowe – dodaje Krzysztof Wójtowicz, prezes portu Lotniczego Lublin.

Dzięki wsparciu Lublin Airport oraz przy pomocy Urzędu Miasta Lublin, usługa car sharingu może się rozwijać dynamicznie. Panek CarSharing udostępnił lublinianom 100 samochodów Toyota Yaris oraz możliwość podróży i pozostawiania samochodów zarówno w strefie Warszawy, jak i Lublina. Dzięki temu, Użytkownicy Lublina zyskali dostęp do floty ponad 1000 samochodów, które znajdują się w warszawskiej flocie Panek CarSharing.

– Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Jesteśmy tego świadomi dlatego Lublin od lat rozbudowuje transport miejski ukierunkowany na elektromobilność oraz niskoemisyjność. Elektryczne autobusy, system rowerów miejskich a ostatnio car sharing samochodów hybrydowych to działania potwierdzające naszą wysoką pozycję w Polsce w zrównoważonym rozwoju. Nasze miasto intensywnie się rozwija na co niewątpliwie miał również sukces Lublin Airport, który obsłużył już ponad 1,5 mln pasażerów. Dlatego bardzo mocno wspieraliśmy idee nawiązania współpracy pomiędzy Lublin Airport a firmą Panek aby podróżni mieli jeszcze łatwiejszy i ekonomiczniejszy dojazd z lotniska do centrum miasta. -dodał dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości.

Kilka słów o car sharingu

Car sharing, popularnie zwany samochodami na minuty, to coraz popularniejsza forma transportu w aglomeracjach oraz między miastami. Dzięki dużej dostępności samochodów, szybkiej rejestracji, łatwości korzystania i przystępnej cenie. Car sharing stał się doskonałym uzupełnieniem transportu publicznego i alternatywą dla posiadania prywatnego samochodu.

Dzięki temu, że z jednego samochodu korzystać może kilka osób dziennie, auta nie zajmują miejsc parkingowych, jak w przypadku pojazdów prywatnych, które ponad 90 proc. czasu stoją bez użycia. Ponadto, usługa świadczona jest na samochodach hybrydowych i nieskoemisyjnych, które emitują zdecydowanie mniej zanieczyszczeń w porównaniu do statystycznego samochodu prywatnego.

Car sharing to usługa nowa, która wymaga edukacji społecznej i wsparcia władz lokalnych. Dzięki sprzyjającym przepisom i korzystnym decyzjom, car sharing ma szansę zastąpić wiele wysokoemisyjnych samochodów prywatnych, których import jest wciąż na zastraszająco wysokim poziomie.

Póki co Polska przoduje w czołówce państw, w których jakość powietrze pozostawia wiele do życzenia. Car sharing ma szansę spowodować, że jednym samochodem będzie podróżować kilka, a nawet kilkanaście osób, co nie tylko zwiększy liczbę dostępnych miejsc postojowych, ale też spowoduje znaczenie zmniejszenie emisji spalin, w efekcie czego polepszy się komfort życia mieszkańców. Wraz z rozwojem infrastruktury, flota obecnych samochodów car sharingowch będzie zastępowana samochodami elektrycznymi, co przy odpowiednim rozwoju źródeł pozyskiwania energii elektrycznej, może doprowadzić do znacznej poprawy jakości powietrza w Polsce.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: Od października 2019 codzienne loty do Lublina

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Od października 2019 codzienne loty do Lublina

Aleksander Domański 02 stycznia 2019

Lublin: Połączenie do Tel Awiwu powróciło

Infrastruktura i lotniska

Lublin: Połączenie do Tel Awiwu powróciło

Justyna Urbaniak 26 grudnia 2018

Lublin traci pasażerów. Problem będzie się pogłębiał

Infrastruktura i lotniska

Lublin traci pasażerów. Problem będzie się pogłębiał

Justyna Urbaniak 03 października 2018

 

UIA powitały pierwszego Embraera 195

Biznes i przemysł

UIA powitały pierwszego Embraera 195

15 marca 2019

Nowy/stary prezes Polskiego Holdingu Hotelowego

Biznes i przemysł

Nowy/stary prezes Polskiego Holdingu Hotelowego

15 marca 2019

ACI: Światowy ranking lotnisk za 2018 rok

Infrastruktura i lotniska

ACI: Światowy ranking lotnisk za 2018 rok

15 marca 2019

Ryanair: Z Gdańska do Göteborga, Kopenhagi i Hamburga

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Z Gdańska do Göteborga, Kopenhagi i Hamburga

15 marca 2019

Ryanair zaoferuje loty do Armenii? Trwają negocjacje

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair zaoferuje loty do Armenii? Trwają negocjacje

15 marca 2019

Dwa nowe kierunki Wizz Air z Katowic

Pasażer i linie lotnicze

Dwa nowe kierunki Wizz Air z Katowic

14 marca 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5