Port Lotniczy Lublin w pierwszym miesiącu bieżącego roku obsłużył 36 066 pasażerów, czyli o niemal 47 procent więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. To najlepszy styczeń w historii lotniska.
Ponad 36 tysięcy pasażerów udało się obsłużyć na 376 operacjach lotniczych. Duża liczba podróżnych to zasługa bogatej siatki połączeń z Lublina. Z lotniska można się obecnie udać w dwóch nowych kierunkach: do Mediolanu i Werony we Włoszech. Ponadto jest to również pierwszy sezon zimowy w Lublinie, kiedy pasażerowie mogą polecieć w cieplejsze rejony – do Tel Awiwu.
W całym 2017 roku lubelski port obsłużył 430 346 tysięcy pasażerów. Dla porównania, w roku 2016 było ich tu 377 tysięcy, wynik za ubiegły rok jest więc o niemal 14 proc. lepszy od tego za rok wcześniejszy. Według wstępnych prognoz wskazywano, że liczba pasażerów w bieżącym, 2018 roku, sięgnie 550 tysięcy. Jednak z uwagi na fakt, że w czerwcu tego roku węgierska linia lotnicza Wizz Air zamknie swoją bazę w Lublinie, prognozy zostały skorygowane i obecnie mówi się o liczbie 500 tys. pasażerów obsłużonych w 2018 roku. Jednocześnie przedstawiciele lotniska zapewniają, że wciąż trwają rozmowy z nowymi przewoźnikami, którzy mogliby wypełnić lukę po połączeniach Wizz Air. Chodzi o trasy do Tel Awiwu, Doncaster Sheffield i Liverpoolu.
Lubelskie lotnisko wciąż czeka również na ogłoszenie przetargu dotyczącego rozbudowy terminalu. Poprzedni przetarg w tej sprawie został unieważniony, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający planował przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Projekt zakłada przebudowę istniejącego i budowę nowego skrzydła. Zakres prac dotyczy powierzchni prawie 2200 m2. Rozbudowa jest konieczna, by zapewnić odpowiednią przepustowość terminalu. Ta, według założeń, mogłaby się zakończyć pod koniec 2018 roku.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.