Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Lublin: Dron dostarczył klientom przesyłki. „Pierwsza taka operacja w UE"


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-05-12 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Kurier Lubelski/LDT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin: Dron dostarczył klientom przesyłki. „Pierwsza taka operacja w UE"
fot. LDT
Startup Lublinensis Dron Transport (LDT) i firma Spartaqs pochwaliły się w mediach społecznościowych przetransportowaniem przesyłki do klientów za pomocą drona. Pierwszą taką usługę zrealizowano 11 maja.
"Mamy To! Nie wiemy jak potoczą się nasze losy. Wiemy, że jeśli za 10 lat zobaczymy drona transportowego za oknem myśl: "Zaczęło się w Lublinie !" będzie zgodna z prawdą. Historia dzieje się na naszych oczach" – nie kryją satysfakcji pomysłodawcy znad Bystrzycy.

"Dronoid „Hermes I” po pokonaniu 12 km, wykonaniu lądowania u klienta, któremu pozostawiono paczkę, mimo silnego wiatru, dotarł do zaplanowanego miejsca docelowego. To pierwsza taka operacja na terenie Unii Europejskiej i pierwsza w skali świata wykonana na korzyść sieci Decathlon" – podkreślono w poście na Facebooku.

Jak donosi "Kurier Lubelski" dron dostarczył w paczce klientom rakiety do ping-ponga, trzy piłeczki, zegarek dla biegacza i koszulkę. Lot rozpoczął się przed sklepem Decathlonu na Węglinie. Napędzany ośmioma silnikami "Hermes V8M" wystartował we wtorek około godz. 9. W ciągu dwóch i pół minuty dotarł do domu pierwszego klienta w Lipniaku pod Lublinem, gdzie pozostawiono dwie rakiety do ping-ponga i trzy piłeczki.

Następnie dron poleciał w stronę Czechowa i mimo porywistego wiatru, który na wysokości 120 metrów przekraczał prędkość 12 metrów na sekundę, pokonał wyznaczoną trasę, lądując przed Decathlonem przy al. Spółdzielczości Pracy. Przy sklepie dostarczono drugiemu klientowi firmową koszulkę i zegarek do biegania. "Mamy nadzieję, że doświadczenia z tej misji będą wartością dodaną dla nas wszystkich, a także okażą się przydatne dla Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej" – dodano na koniec w poście na Facebooku.

Spartaqs i Lublinensis Dron Transport rozpoczęły serię pilotażowych lotów testowych dronowego systemu transportowego, realizowanego dla sieci Decathlon, od 12 kwietnia bieżącego roku. Miesiąc później pierwszą przesyłkę odebrał już klient. Dron jednorazowo może dostarczyć towar o masie do 10 kilogramów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5