Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

LSAS: Współpraca ze szkołami branżowymi to podstawa


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2019-10-25 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Branża lotnicza oferuje rozległe możliwości rozwoju zawodowego, o czym często zapominają potencjalni pracownicy. O tych perspektywach oraz o projekcie LS Academy mówił podczas Kongresu 590 manager ds. komunikacji i marketingu oraz rzecznik prasowy LS Airport Services i LS Technics, Sebastian Grochala.
Każde wyzwanie związane z pracownikami rozpatrujemy bardzo szeroko i staramy się zachować bardzo rozległą perspektywę – mówił manager ds. komunikacji i marketingu LSAS i LST. – Z jednej strony uwzględniamy pracowników, którzy poszukują zatrudnienia i możemy pozyskać ich z rynku. Niestety branża jest coraz bardziej konkurencyjna, a rywalizacja o pracownika coraz częstsza. Dlatego sięgamy też do innych płaszczyzn. W przypadku LS Technics i mechaników lotniczych są to m.in. rynki zagraniczne i poszukiwanie ich na rynkach w innych państwach – wyjaśniał Grochala.

Jednocześnie Sebastian Grochala podkreślał, że niezmiennie solidną podstawą zarówno dla LS Airport Services, jak i dla LS Technics, są szkoły branżowe. Te placówki z założenia mają przygotować kadrę dla branży lotniczej, zarówno jeśli chodzi o obsługę naziemną samolotów, jak i obsługę techniczną. Aby rozszerzyć możliwości szkół branżowych, spółka LS Airport Services uruchomiła półtora roku temu projekt LS Academy, który zakłada zintensyfikowaną współpracę ze środowiskiem pedagogicznym. Wspiera on zarówno instytucje, ale również samych nauczycieli. − Z radością obserwujemy ogromny odzew. W ramach tego projektu nawiązaliśmy współpracę z dwudziestoma trzema szkołami, a kolejne są na naszej liście – deklarował przedstawiciel spółek.

− Szkoły są bardzo chętne do współpracy z przedsiębiorcą, ale jednocześnie oczekują od nas pełnego zaangażowania. Rozumiemy ich potrzeby i staramy się nawet zapewnić nauczycielom odpowiednie szkolenie i wiedzę praktyczną. Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli na lotniska, proponujemy im staże, pokazujemy branżę lotniczą od wewnątrz. Wszystko po to, aby wspierać szkolnictwo zawodowe. Standardem są oczywiście szkolenia, warsztaty i lekcje prowadzone dla uczniów – mówił o projekcie LS Academy Sebastian Grochala.

Więcej na temat kwestii związanych z zatrudnieniem w lotnictwie w raporcie Zespołu Doradców Gospodarczych TOR pt. "Zatrudnienie w lotnictwie. Edukacja jako odpowiedź na potrzeby branży"

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kicia Kocia na lotnisku: Tak LS promuje lotnictwo wśród najmłodszych

Prawo i polityka

Kicia Kocia na lotnisku: Tak LS promuje lotnictwo wśród najmłodszych

Łukasz Malinowski 22 października 2019

Centralny Port Komunikacyjny wygeneruje 37 tys. nowych miejsc pracy

Infrastruktura i lotniska

Centralny Port Komunikacyjny wygeneruje 37 tys. nowych miejsc pracy

Redakcja 07 października 2019

LS Airport Services Pracodawcą Jutra 2019

Biznes i przemysł

LS Airport Services Pracodawcą Jutra 2019

Redakcja 03 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5