Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Warszawa-Modlin: Rok 2019 „historyczny i przełomowy”


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2020-01-15 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Port Lotniczy Warszawa-Modlin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Warszawa-Modlin: Rok 2019 „historyczny i przełomowy”
fot. Lotnisko Warszawa-Modlin/ Facebook
Miniony rok 2019 zapisze się na kartach historii Lotniska Warszawa/Modlin, jako historyczny i pod wieloma względami przełomowy. Rozpoczęto regularne rejsy czarterowe dla najważniejszych polskich operatorów turystyki zorganizowanej, ustanowiono rekord dzienny i miesięczny liczby obsłużonych pasażerów. Lotnisko obsługiwało 60 kierunków – regularnych i czarterowych i zainstalowano na nim bramki biometryczne.
W całym 2019 roku podwarszawskie lotnisko obsłużyło 3,1 mln pasażerów, czyli o 24 tys. więcej pasażerów niż w 2018 roku. Daje to wzrost o niecały 1 proc. rok do roku.

W sezonie letnim rozpoczęły się pierwsze w historii lotniska całosezonowe loty czarterowe, realizowane przez wiodących na rynku polskim touroperatorów. 25 kwietnia 2019 r. to data inauguracyjnego regularnego rejsu czarterowego na lotnisku Warszawa/Modlin w sezonie letnim. Obsłużyła go linia Enter Air dla TUI Poland, na trasie do Hammametu.

W sumie wysiłki lotniska na rzecz rozwoju czarterowej siatki połączeń zaowocowały nawiązaniem współpracy z czterema czołowymi touroperatorami w Polsce. Poza TUI Poland, do grona touroperatorów oferujących pakiety turystyczne z wylotem z Modlina dołączyły: Nowa Itaka, Grecos Holiday i Coral Travel Poland. Pasażerowie czarterowi mieli do dyspozycji 8 popularnych wakacyjnych destynacji: Antalię w Turcji, Kefalonię, Kretę i Zakhyntos w Grecji, Malagę w Hiszpanii, Warnę w Bułgarii, Hammamet w Tunezji oraz Tiranę w Albanii.

Lotnisko zamknęło sezon czarterowy liczbą ponad 600 obsłużonych rejsów, a całkowity pasażerski ruch czarterowy wyniósł blisko 92 tys. pasażerów.

Rekord za rekordem

22 sierpnia 2019 roku na Lotnisku Warszawa/Modlin padł rekord pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Było ich dokładnie 11 310 i jest to najlepszy wynik w historii. Tego dnia odbyło się 67 operacji lotniczych.

Sierpień okazał się wyjątkowym miesiącem z jeszcze jednego powodu. 303 133 – tyle wynosi, właśnie od sierpnia 2019 r., rekord liczby obsłużonych pasażerów w jednym miesiącu na Lotnisku Warszawa/Modlin.

Wcześniej, 16 lipca, licznik pasażerów korzystających z usług lotniska Warszawa/Modlin przekroczył kolejną rekordową liczbę – 16 mln. Stało się to zaledwie siedem lat od rozpoczęcia operacji lotniczych na lotnisku. W najbardziej gorącym okresie roku Lotnisko obsługiwało 60 połączeń: 52 regularne i osiem czarterowych.

Coraz więcej pasażerów?

Lotnisko Warszawa/Modlin od lat pozostaje portem pierwszego wyboru dla mieszkańców Mazowsza i północno-wschodniej Polski, a także szerokiego spektrum turystów z całej Europy. – W bieżącym roku spodziewamy się, zarówno większego ruchu czarterowego, jak i rozkładowego. Z myślą o rosnącej liczbie pasażerów przebudujemy strefę odlotową terminala. Powiększona zostanie strefa handlowo-gastronomiczna. Wpłynie to bezpośrednio na poprawę komfortu dokonywanych zakupów, jak i na atrakcyjność asortymentową dostępnej oferty. Zasadnicza jednak zmiana dotycząca przepustowości infrastruktury portu możliwa będzie dopiero po rozbudowie, do której mam nadzieję, dojdzie w niedalekiej przyszłości – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Nadchodzący sezon letni na Lotnisku Warszawa-Modlin powinien być niezwykle interesujący dla wszystkich pasażerów korzystających z portu. Nie tylko pojawią się nowe kierunki czarterowe, ale w ramach harmonijnego rozwoju siatki połączeń zwiększy się liczba dostępnych kierunków obsługiwanych na połączeniach rozkładowych.

Lotnisko Warszawa-Modlin w czerwcu 2019 r. zostało pierwszym portem regionalnym w Polsce wyposażonym w system odprawy z użyciem bramek biometrycznych. Dzięki zainstalowaniu pięciu bramek proces odprawy granicznej został maksymalnie zautomatyzowany i uproszczony. Kontrola trwa od kilku do kilkunastu sekund. Dzięki temu możliwe jest sprawne i bezpieczne przeprowadzenie kontroli granicznej wszystkich pasażerów typowego samolotu średniego zasięgu, typu Boeing 737 czy Airbus A320 w około 12-13 minut. Inwestycja została zrealizowana dzięki wspólnym działaniom Wojewody Mazowieckiego, Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko Chopina: Będzie poszerzenie OOU i podstawa do roszczeń za hałas?

Prawo i polityka

Lotnisko Chopina: Będzie poszerzenie OOU i podstawa do roszczeń za hałas?

Łukasz Malinowski 23 grudnia 2019

Modlin: Z tegorocznych czarterów skorzystało 92 tys. pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Z tegorocznych czarterów skorzystało 92 tys. pasażerów

Emilia Derewienko 20 listopada 2019

Lato 2020. Ryanair otworzy 4 nowe trasy z Polski

Pasażer i linie lotnicze

Lato 2020. Ryanair otworzy 4 nowe trasy z Polski

Emilia Derewienko 13 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5