Partnerzy serwisu:
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Schiphol pod Amsterdamem przyjmie kolejnych 14 milionów pasażerów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-08-2017
Ostatnia modyfikacja:
22-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA I LOTNISKA
Lotnisko Schiphol pod Amsterdamem przyjmie kolejnych 14 milionów pasażerów
Fot. ms, Rynek-Lotniczy.plLotnisko Schiphol
Największe holenderskie lotnisko Schiphol będzie jeszcze większe. Powiększony ma być terminal, pojawią się nowe rękawy do obsługi samolotów i hole do oczekiwań przed odlotem.

Rozwój podamsterdamskiego giganta jest konieczny, by sprostać rosnącej liczbie pasażerów. Już teraz pod względem liczby odprawionych podróżnych jest to trzeci największy europejski port lotniczy. W zeszłym roku skorzystało z niego 63,5 mln pasażerów (dla porównania z lotniska Chopina – 12,7 mln). Wkrótce przepustowość pomieszczeń może się wyczerpać, dlatego na razie myśli się o takiej rozbudowie, która pomoże obsłużyć 14 milionów kolejnych podróżnych.

Idea lotniska Schiphol nie zmieni się – wszystkie odprawy nadal będą odbywały się w jednym budynku. Powstanie za to nowy pirs, z którego pasażerowie dostaną się do samolotów. Ma on być gotowy do końca 2019 roku. Z kolei rozbudowa terminala potrwa do 2023 roku. W tym czasie wszystkie operacje lotnicze mają odbywać się bez większych zakłóceń.

– Rozbudowa jest konieczna po to, by wzmocnić pozycję Schipholu na rynku operacji lotniczych. Chcemy nadążać za wzrostem liczby pasażerów i być konkurencyjni wobec innych europejskich hubów. Chcemy też zapewnić naszym pasażerom najlepsze możliwe warunku oczekiwania na samolot i odprawy – czytamy w komunikacie lotniska.

Zarządca lotniska wybrał już firmę, która będzie sprawować nadzór nad inwestycją i oceni przedłożone projekty. Wybór najlepszego z nich zaplanowano na wrzesień. – Nowy terminal musi być obiektem nowoczesnym, uwzględniającym wyzwania przyszłości, wyposażonym w najnowszą technologię cyfrową – informuje lotnisko.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Schiphol na granicy przepustowości. Rozwój jest konieczny

Infrastruktura i lotniska

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Schiphol na granicy przepustowości. Rozwój jest konieczny

Infrastruktura i lotniska

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5