Lotnisko Chopina: Prawie 2 miliony pasażerów w lipcu - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Chopina: Prawie 2 miliony pasażerów w lipcu


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-08-10 12:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Lotnisko Chopina

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Chopina: Prawie 2 miliony pasażerów w lipcu
fot. Lotnisko Chopina
Ponad 1,9 mln pasażerów obsłużono na Lotnisku Chopina w pierwszym miesiącu wakacji 2018 roku. Na bardzo dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów warszawskiego portu uczestniczących w ruchu międzynarodowym (głównie tranzytowym).
Takiego lipca nie było jeszcze w historii Lotniska Chopina. Rok wcześniej, w analogicznym czasie, z usług warszawskiego portu skorzystało 1,7 mln pasażerów. To oznacza wzrost o 12,6 proc.

9 mln pasażerów od stycznia

W ciągu siedmiu minionych miesięcy bieżącego roku w ruchu międzynarodowym obsłużono prawie 9 mln podróżnych (to więcej o niemal 20 proc. rok do roku), z czego 27 proc. stanowili pasażerowie tranzytowi. W całym 2017 roku było ich 24 proc. W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało od stycznia do lipca 2018 r. blisko milion pasażerów.

W strategię rozwoju Lotniska Chopina jako ważnego punktu przesiadkowego w tej części Europy wpisują się dwa nowe połączenia, dostępne od lipca – do Billund oraz do Zaporoża – oba realizowane przez PLL LOT. Dołączając te dwa kierunki do swojej oferty (do duńskiego miasta słynącego z sąsiedztwa Legolandu można podróżować także z Wizz Air), warszawskie lotnisko realizuje koncepcję łączenia bliskiej zagranicy z wieloma rejonami świata. Co przynosi, obserwując wyniki przewozowe, wymierne korzyści.

Dobrze na tle lotnisk europejskich

Tegoroczne sukcesy Lotniska Chopina zostały zauważone także w Europie. Według opublikowanego właśnie raportu organizacji ACI stołeczny port – w podsumowaniach czerwca, pierwszego półrocza, a także drugiego kwartału 2018 roku – zajmuje czwarte miejsce, biorąc pod uwagę tegoroczny wzrost liczby pasażerów wśród lotnisk UE w grupie 2 (obsługującej od 10 do 25 mln osób).

W klasyfikacji pierwszego półrocza czwartą lokatę, wraz z lotniskiem Chopina, dzieli ex aequo port w Budapeszcie (oba lotniska zanotowały wzrost wielkości 14,8 proc.). Pierwszą trójkę wspomnianej grupy 2 (10-25 mln pasażerów) tworzą odpowiednio porty w Ankarze, Moskwie (Wnukowo) oraz w Kijowie (Boryspol).

Dodajmy, że również druga połowa roku zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wraz z początkiem sezonu zima 2018/19 na Lotnisko Chopina powróci brytyjska linia lotnicza easyJet. Przewoźnik zaoferuje z Warszawy cztery kierunki: Bazylea, Berlin-Tegel, Genewa i Londyn Gatwick.

Tempo wzrostu popularności Lotniska Chopina potwierdza – w związku z kurczącą się przepustowością – pilną potrzebę rozbudowy stołecznego portu, która została zaplanowana przez PPL na najbliższe lata.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dobry początek 2018 roku na rynku transportu lotniczego

Infrastruktura i lotniska

Dobry początek 2018 roku na rynku transportu lotniczego

Urząd Lotnictwa Cywilnego 09 sierpnia 2018

Rekordowy miesiąc w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury

Infrastruktura i lotniska

Rekordowy miesiąc w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury

Aleksander Domański 09 sierpnia 2018

Łódź: Trzy miliony pasażerów Ryanaira. Czy powstanie baza?

Pasażer i linie lotnicze

Łódź: Trzy miliony pasażerów Ryanaira. Czy powstanie baza?

Roman Czubiński 10 sierpnia 2018

 

Honda Aircraft rozpoczyna dostawy HondaJet Elite

Biznes i przemysł

Honda Aircraft rozpoczyna dostawy HondaJet Elite

12 sierpnia 2018

Lotnisko w Bukareszcie może zyskać kolej jednoszynową

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Bukareszcie może zyskać kolej jednoszynową

11 sierpnia 2018

Babimost: Prawie dwukrotny wzrost liczby pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Babimost: Prawie dwukrotny wzrost liczby pasażerów

11 sierpnia 2018

Lagardere: Przetarg PPL był pozorny

Infrastruktura i lotniska

Lagardere: Przetarg PPL był pozorny

10 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS