Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Lotniska bliżej pomocy państwa


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2020-10-17 21:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
KPRM

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotniska bliżej pomocy państwa
fot. Łódź Airport
Rozporządzenie określające wzór wniosku o wypłatę środków pokrywających część strat poniesionych w wyniku zakazu lotów od połowy marca do czerwca tego roku zostało opublikowane w piątek. Otwiera to portom lotniczym drogę do uzyskania pomocy finansowej państwa, na którą czekają już od wielu miesięcy.
W piątek 16 października opublikowane zostało (datowane na dwa dni wcześniej) rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie wzoru wniosku o przekazanie środków finansowych na częściowe pokrycie straty wynikającej z obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym.

Umożliwi one zarządcom lotnisk formalne rozpoczęcie – na podstawie art. 15zzzzba ust. 14 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych – procedury ubiegania się o pokrycie części strat wynikających z obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w okresie od 15 marca do 30 czerwca tego roku.

Wniosek do jednostronicowy dokument, w którym oprócz podstawowych danych podmiotu ubiegającego się zwrot należy podać szacowaną wysokość poniesionych strat. Minister infrastruktury będzie miał 15 dni roboczych od dnia otrzymania wniosku na przekazanie do Banku Gospodarstwa Krajowego dyspozycji wypłaty środków finansowych.

W piątek do kwestii pomocy dla lotnisk odniósł się wiceminister Marcin Horała. – Druga przygotowana przez nas tarcza zmienia mechanizmy wypłat, zgodnie z oczekiwaniami Komisji Europejskiej. Jesteśmy już na ostatniej prostej i lada moment uruchomimy te środki, ale 142 mln złotych do podziału między porty regionalne, to nie jest jakieś panaceum i złoty deszcz, którym zasypiemy wszystkie problemy – mówił Horała. Wcześniej podkreślał, że wiele lotnisk samorządowych nigdy nie przynosiło zysków, a ich przyszłość leży głównie w gestii władz lokalnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Dzień Kontrolera. Służba w trudnym czasie

Infrastruktura i lotniska

Dzień Kontrolera. Służba w trudnym czasie

20 października 2020

Chiny: 241 lotnisk cywilnych do końca roku

Infrastruktura i lotniska

Chiny: 241 lotnisk cywilnych do końca roku

20 października 2020

LOT zawiesza trasę Kraków – Chicago

Biznes i przemysł

LOT zawiesza trasę Kraków – Chicago

19 października 2020

CEVA Logistics otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

Biznes i przemysł

CEVA Logistics otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

19 października 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5