Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

LOTAMS podpisuje umowę z Technikum nr 4 w Dębicy


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2020-02-20 15:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
LOTAMS

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOTAMS podpisuje umowę z Technikum nr 4 w Dębicy
fot. LOTAMS
Spółka LOTAMS podpisała umowę z Technikum nr 4 w Dębicy (należącym do Zespołu Szkół nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy). Przedmiotem porozumienia jest współpraca spółki LOTAMS ze szkołą w dziedzinach objętych działalnością obu podmiotów, mających na celu wypracowanie obopólnych korzyści.
– W związku z intensywnym rozwojem regionu podkarpackiego i samego portu lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz ograniczonymi możliwościami rozbudowy infrastruktury w warszawskiej siedzibie LOTAMS, zdecydowaliśmy się na budowę dodatkowej bazy obsługowej w Rzeszowie. Mając na uwadze tendencje rynkowe stawiamy na odpowiedzialny rozwój, zwłaszcza kadr – współpracujemy ze szkołami technicznymi kształcącymi nie tylko przyszłych mechaników lotniczych, lecz także pracowników wsparcia produkcji. Będziemy potrzebowali również pracowników administracyjnych, logistyków czy planistów. Współpraca z placówkami kształcącymi w pożądanych przez nas zawodach pozwoli na bezpieczne realizowanie całego łańcucha procesów obsługowych w nowej bazie technicznej – komentuje Marcin Kwietniak, dyrektor biura marketingu LOTAMS.

Jest to pierwsza w tym roku umowa, którą LOTAMS podpisał ze szkołą techniczną. W ramach długoterminowej strategii rozwoju oraz ze względu na budowę bazy obsługowej w Rzeszowie, Spółka współpracuje już z kilkoma placówkami oświatowymi z regionu podkarpackiego, m.in. Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, Zespołem Szkół Mechanicznych w Krośnie, Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle oraz Zespołem Szkół nr 3 w Jaśle. Dzięki systematycznie wdrażanym działaniom edukacyjnym i stałej współpracy z klasami patronackimi, polski lider obsługi technicznej będzie mógł wykorzystać umiejętności i wiedzę absolwentów szkół, budując z odpowiednim wyprzedzeniem kadrę wykwalifikowanych pracowników, którzy zasilą nowo powstałą bazę na rzeszowskiej Jasionce.

– Podpisanie porozumienia i współpraca z LOTAMS będzie dla młodzieży Kopernika nową szansą na atrakcyjną, prestiżową pracę oraz rozwój i pogłębienie swoich umiejętności w oparciu o specjalny system kształcenia. Uczniowie klas kształcących się w zawodach technik logistyk i technik spedytor zyskają wyjątkową szansę kształcenia oraz zdobycia doświadczenia w branży lotniczej. Będzie to możliwe dzięki dynamicznemu rozwojowi LOTAMS na Podkarpaciu, a także powstające w Jasionce koło Rzeszowa nowoczesne zaplecze firmy imponuje rozmachem inwestycji oraz odważnymi planami zatrudnieniowymi – komentuje Renata Zięba, Dyrektor Technikum nr 4 w Dębicy.

Dokument reguluje kwestie takie jak współpraca w opracowaniu programów szczegółowych dla klas patronackich, wspólne opracowanie specjalistycznych szkoleń dla uczniów i pracowników szkoły, współdziałanie w ramach projektów naukowo-badawczych oraz organizowanie praktyk i staży dla uczniów, absolwentów oraz nauczycieli szkoły.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOTAMS będzie szkolił pracowników do obsługi Dreamlinera

Prawo i polityka

LOTAMS będzie szkolił pracowników do obsługi Dreamlinera

Emilia Derewienko 10 lutego 2020

Projekty LOTAMS z 13 mln zł dofinansowania

Biznes i przemysł

Projekty LOTAMS z 13 mln zł dofinansowania

Red. ed 29 stycznia 2020

LOTAMS z certyfikatem PART 21J

Prawo i polityka

LOTAMS z certyfikatem PART 21J

Red. ed 18 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5