Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT rozszerza siatkę połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-12-11 13:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT rozszerza siatkę połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury
fot. Krzysztof Moczulski
Podczas wspólnej konferencji prasowej Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ogłoszono rozszerzenie siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury o loty do Krakowa oraz wznowienie lotów do Lwowa w sezonie letnim 2019.
Inauguracyjny lot do Krakowa zaplanowany jest na 25 kwietnia 2019 roku. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele – do 30 września 2019 roku. Samolot będzie startował z Krakowa o godz. 20:20, żeby następnie wylądować w Szymanach o godz. 21:20. Start z Szyman przewidziany jest na godz. 21:55, a lądowanie w Krakowie na godz. 22:55. Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

Rozkład połączeń we czwartki i niedziele (25.04.2019–30.09.2019):

KRK – SZY 20:20 – 21:20
SZY – KRK 22:00 – 23:00

Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie www.lot.com a ich ceny zaczynają się od 199 zł w obie strony. – Rok 2019 ciekawie zapowiada się lotniczo na Warmii i Mazurach. Siatkę połączeń wzbogacą loty do Lwowa i Krakowa. Oba piękne miasta wygodnie i szybko skomunikuje z naszym regionem LOT, co świadczy o poważnym podejściu do potencjału tych kierunków – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Największa mniejszość ukraińska w Polsce, walory turystyczne po obu stronach granicy, współpraca naukowa i biznesowa to argumenty, które pozwalają myśleć pozytywnie o kierunku lwowskim. Loty do Krakowa uzupełnią wachlarz propozycji o szybkie połączenie dwóch równie atrakcyjnych turystycznie regionów Polski – dodaje.

Cieszące się szczególnie latem dużą popularnością połączenie ze Lwowem, które zawieszone będzie po 15 stycznia, wróci do siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w rozkładzie letnim 2019. Rejsy będą odbywały się w okresie od 27 kwietnia do 1 października 2019 roku, dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Loty będą realizowane w godzinach nocnych – pasażerowie wylecą ze Lwowa o godz. 1:40 i przylecą do Szyman o godz. 2:15. W drugą stronę start samolotu zaplanowany jest na godz. 3:10, a lądowanie we Lwowie na godz. 5:35. Podobnie jak połączenie z Krakowem, loty do Lwowa realizowane będą samolotem Bombardier Q400 z 78 fotelami dla pasażerów na pokładzie.

Rozkład połączeń we wtorki i soboty (27.04.2019 - 01.10.2019):

LWO – SZY 01:40 – 02:15
SZY – LWO 03:10 – 05:35

– LOT chce być wszędzie tam, gdzie nasi pasażerowie chcą latać. Olsztyn potrzebuje dobrego połączenia z Krakowem, a takie połączenie może zapewnić jedynie transport lotniczy. Podróż samochodem zajmuje blisko 7 godzin, pociągiem co najmniej 6 godzin. Bezpośrednie połączenie lotnicze to zaledwie godzina wygodnej podróży. Jesteśmy pewni, że nasze nowe połączenie w nadchodzącym sezonie letnim będzie sukcesem, podobnie jak połączenie między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Lwowem – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
KLM: Trzy loty dziennie z Gdańska

Pasażer i linie lotnicze

KLM: Trzy loty dziennie z Gdańska

Aleksander Domański 10 grudnia 2018

LOT: Cztery rejsy dziennie do Amsterdamu

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Cztery rejsy dziennie do Amsterdamu

Aleksander Domański 06 grudnia 2018

LOT pojawił się na Tajwanie, na razie w formule code-share

Pasażer i linie lotnicze

LOT pojawił się na Tajwanie, na razie w formule code-share

Tomasz Śniedziewski 05 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5