Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT o lipcowej siatce: Bezpieczeństwo priorytetem, będą nowe kierunki


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2020-06-20 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT o lipcowej siatce: Bezpieczeństwo priorytetem, będą nowe kierunki
fot. Piotr Bożyk
Ogłoszona przez PLL LOT kilka dni temu siatka połączeń międzynarodowych obejmuje 20 miast. Przewoźnik zapowiada kolejne połączenia, ale nie zdradza szczegółowych planów.
Od 1 lipca wracają połączenia międzynarodowe LOT. Nowa siatka obejmuje dwa tygodnie i umożliwi połączenia do 20 miast. Będą to pierwsze regularne loty od 13 marca, kiedy to ogłoszone zostało zamknięcie granic naszego kraju. Warto w tym miejscu pamiętać, że wielu innych przewoźników zdecydowało się na uruchomienie lotów do Polski już pierwszego dnia po zniesieniu zakazu to jest 17 czerwca.

Jeszcze 18 czerwca wydawało się, że w trakcie lipcowych lotów będzie obowiązywał nakaz pozostawienia połowy miejsc pustych, ale 19 czerwca po południu na konferencji prasowej ogłoszone zostało jego zniesienie. To bardzo dobra decyzja – podobne rozwiązania nie występowały w żadnym europejskim państwie i mogło być mylące dla pasażerów.

Warto zwrócić uwagę na to, że obecnie obowiązujące rozporządzenie o zakazie lotów, które będzie obowiązywało do końca czerwca, zezwala na uruchamianie połączeń międzynarodowych z państwami Unii Europejskiej z wyłączeniem Wielkiej Brytanii, Szwecji i Portugalii oraz dodatkowo z Islandią, Norwegią i Szwajcarią. Zapowiadana przez LOT siatka, obejmuje państwa spoza tej grupy tj. Gruzję i Ukrainę.

– Wybór wznawianych kierunków jest wynikiem szczegółowych analiz m.in. Biura Siatki Połączeń PLL LOT w oparciu o sytuację epidemiczną w danym regionie i lokalne regulacje. Wierzymy, że niebawem będziemy mogli wznowić nasze połączenia na kolejnych trasach – informuje biuro prasowe LOT pytane o to, czy nie obawia się, że obowiązujące w czerwcu przepisy nie zostaną przedłużone. Rozporządzenie z 16 czerwca wprowadzało, dla wielu zaskakujący, zakaz lotów do Anglii, Szwecji i Portugalii na mniej niż dobę przed planowanymi lotami.

– Siatka obejmująca pierwsze dwa tygodnie lipca, została zaplanowana mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas zawsze priorytetem, i zapewnienie komfortu podróżowania. Większość zaproponowanych kierunków to kraje, które mają stabilną sytuację epidemiczną – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy przewoźnika. – Dążymy jednocześnie do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów, o czym będziemy na bieżąco informować – dodaje.

Obecnie LOT pracuje nad dalszą rozbudową siatki oraz nad wznowieniem rejsów długodystansowych. Obecnie na trasach do Chin, Japonii, USA czy Kanady utrzymywane są połączenie cargo oraz incydentalne loty z pasażerami, co ma ułatwić przywrócenie połączeń pasażerskich jak tylko będzie to możliwe. – Analizujemy możliwość uruchomienia regularnych lotów pasażerskich na kilku trasach dalekodystansowych. Decyzje ws. ich wznowienia będą podejmowane po dokładnych analizach, w oparciu m.in. obraz bieżącej sytuacji epidemicznej w danym kraju czy regionie – wyjaśnia Moczulski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5