Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT narodowym przewoźnikiem Litwy i Węgier


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski, Jakub Madrjas

Data publikacji:
2019-05-25 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT narodowym przewoźnikiem Litwy i Węgier
fot. Piotr Bożyk
LOT od kilku lat rozbudowuje siatkę połączeń w Europie Środkowej i Wschodniej. Przedstawiciele Węgier i Litwy otwarcie mówią o tym, że dla ich krajów polska linia stała się przewoźnikiem narodowym.
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Petra Ponevács-Pana, podsekretarz stanu ds. inwestycji z węgierskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu, podkreślała znaczenie obecności polskiego przewoźnika nad Dunajem. Zwracała przy tym uwagę na wprowadzenie przez LOT bezpośrednich połączeń z Węgier do USA. – To LOT jest narodowymi liniami lotniczymi Węgier – powiedziała. Zapytana, czy nie należy tak traktować Wizz Air dodała, że jest to przewoźnik prywatny działający w zupełnie innym modelu biznesowym.

Minister Ponevács-Pana przypomniała też podpisane przez premierów Grupy Wyszehradzkiej porozumienie o kooperacji przy budowie linii KDP łączącej te kraje. Jak poinformowała, toczone są prace nad biznesplanem inwestycji.

– Dla LOT-u Węgry są jednym z najważniejszych portów w Europie – obecnie, oprócz uruchomionych w ubiegłym roku dalekodystansowych połączeń z Budapesztu do USA, LOT oferuje rejsy do 5 europejskich miast – mówi Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT. Dodaje przy tym, że firma chce na Węgrzech rozwijać drugi „hub transferowy” w regionie. – Zatrudniamy obecnie już 80 węgierskich członków personelu pokładowego i rekrutujemy pilotów, zapewniając Węgrom najbardziej dostosowany do ich potrzeb produkt. Zamierzamy stać się linią pierwszego wyboru dla Węgrów i pozostałych pasażerów Europy Środkowo-Wschodniej – podkreśla Kubicki.

LOT poszerza także ofertę dla mieszkańców państw nadbałtyckich. Ostatnie miesiące przyniosły zwiększenie obecności na rynku litewskim, a w rękach polskiego przedsiębiorstwa pozostaje także 49% udziałów w Regional Jet. – Już dzisiaj LOT, spośród wszystkich przewoźników tradycyjnych, oferuje najbogatszą ofertę dla pasażerów podróżujących z i do Wilna. Oprócz uruchomionego 1 maja połączenia do London-City, LOT oferuje pasażerom z Litwy rejsy między Wilnem a Warszawą pięć razy dziennie, a do Kowna i Połągi sześć razy w tygodniu. W ten sposób zapewniamy pasażerom z Litwy najwygodniejsze połączenia i najkrótsze transfery w wielu kierunkach w Europie, USA i w Azji – wyjaśnia Kubicki.

Działania te najwyraźniej przynoszą efekty. – Nie mamy narodowego przewoźnika, więc traktujemy LOT oraz Air Baltic tak jakby nimi były – mówił w Katowicach Rokas Masiulis, minister transportu i komunikacji Litwy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kontynuuj swoją karierę w chmurach. LOT Cabin Crew Open Day

Pasażer i linie lotnicze

Kontynuuj swoją karierę w chmurach. LOT Cabin Crew Open Day

Redakcja 24 maja 2019

LOT i Sabre zacieśniają współpracę

Biznes i przemysł

LOT i Sabre zacieśniają współpracę

Piotr Bożyk 23 maja 2019

Babimost: 6 tysięcy pasażerów od stycznia. Latem ma być lepiej

Infrastruktura i lotniska

Babimost: 6 tysięcy pasażerów od stycznia. Latem ma być lepiej

Aleksander Domański 22 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5