Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT: Embraery 190 lecą do Polski


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2018-12-12 20:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/ LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT: Embraery 190 lecą do Polski
Fot. Michał Zawada/ PLL LOT
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
Cztery zamówione przez LOT Embreary 190 przylecą do Polski przed końcem roku – pierwsze dwa już w ten weekend. Samoloty będą przeznaczone do wykonywania połączeń do London City z trzech miast: Warszawy, Budapesztu i Wilna.
Pierwsze dwa (o nr rejestracyjnych SP-LMA i SP-LMB) z czterech zamówionych przez LOT maszyn dotrą nad Wisłę już w ten weekend. Każdy z samolotów wyruszy z San Jose. Po drodze planowane są dwa międzylądowania w Recife na wschodzie Brazylii, a następnie w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich, z których Embreary polecą już bezpośrednio do Warszawy.

– Samoloty będą przeznaczone do wykonywania połączeń do London City z trzech miast: Warszawy, Budapesztu i Wilna. Pierwsze ma ruszyć 7 stycznia, drugie 18 lutego, a trzecie 1 maja – przypomina Konrad Majszyk, ekspert ds. PR z biura komunikacji korporacyjnej PLL LOT. Dodaje przy tym, że ta ostatnia data nie jest jeszcze ostateczna, ponieważ przewoźnik wygrał przetarg litewskiego Ministerstwa Transportu na obsługę tego połączenia, ale nie podpisał jeszcze umowy.

Jeśli chodzi o samo lotnisko London City, to LOT przypomina, że z powodu stosunkowo krótkiego pasa startowego i stromego kąta podejścia tylko kilka rodzajów maszyn pasażerskich jest dopuszczonych przez zarządcę lotniska do korzystania z tego portu. – To dlatego wyleasingowaliśmy od firmy NAC cztery nowe samoloty Embraer E-190. Każdy z nich ma na pokładzie 106 foteli. Maksymalny zasięg z pasażerami to prawie 3,5 tys. km – mówi Majszyk.

Flota LOT-u systematycznie się rozwija. Dzięki grudniowym dostawom łączna liczba samolotów we flocie LOT-u wzrośnie do 80. Dla porównania: w 2015 r. było to 45 maszyn. W przyszłym roku LOT zakłada dostawy m.in. czterech Boeingów 787-9 Dreamliner i ośmiu Boeingów 737 MAX. Czekamy także na „przetarg przetargów”, czyli zamówienie większej liczby maszyn. Szerzej o planowanym postępowaniu pisaliśmy w tekście pt. LOT znacząco zwiększy flotę samolotów. Kto je dostarczy?

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT rozszerza siatkę połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Pasażer i linie lotnicze

LOT rozszerza siatkę połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Emilia Derewienko 11 grudnia 2018

LOT: Franek wraca do siatki. Dobra wiadomość dla pasażerów

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Franek wraca do siatki. Dobra wiadomość dla pasażerów

Łukasz Malinowski 11 grudnia 2018

LOT wyczarteruje 3 maszyny polskim władzom

Prawo i polityka

LOT wyczarteruje 3 maszyny polskim władzom

Aleksander Domański 10 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5