Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT: Bilety na połączenie z Wilna do London-City już w sprzedaży


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-01-29 12:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT: Bilety na połączenie z Wilna do London-City już w sprzedaży
Fot. Michał Zawada/ PLL LOT
Ruszyła sprzedaż biletów na połączenie LOT-u z Wilna do London-City. Embraery 190 wystartują na tej trasie już 1 maja tego roku z częstotliwością do dwóch rejsów dziennie. Wilno jest po Warszawie i Budapeszcie trzecim miastem europejskim, które LOT połączy ze stolicą Wielkiej Brytanii w tym roku.
Nowe połączenie z Wilna do London City jest już dostępne w systemach rezerwacyjnych przewoźnika. Tym samym rozpoczęła się dystrybucja biletów we wszystkich kanałach sprzedaży LOT-u. Start połączenia planowany jest na 1 maja 2019 r. LOT oferować będzie na trasie między Wilnem i London-City 12 rejsów w tygodniu (dwa rejsy dziennie od poniedziałku do piątku, a po jednym w soboty i niedziele).

Najszybciej do stolicy Wielkiej Brytanii


London-City (LCY) to lotnisko optymalne dla tych pasażerów, którzy chcą dostać się w najszybszy i najwygodniejszy sposób do centrum stolicy Wielkiej Brytanii. Port jest zlokalizowany w londyńskich dokach (w dzielnicy Royal Docks), a zatem znajduje się najbliżej biznesowego centrum Londynu: niespełna 10 km od City i Canary Wharf.

– Nowe połączenie LOT-u znacząco skraca czas podróży do Londynu, co z biznesowego punktu widzenia jest podstawą do rozwoju inwestycji między krajami. Cieszymy się, że dzisiaj możemy odpowiedzieć na tę potrzebę. Obserwujemy bardzo duży potencjał rejsów do Londynu z regionu – rocznie między Litwą a Wielką Brytanią podróżuje prawie milion pasażerów. Uruchomienie tych rejsów powinno cieszyć się sporym zainteresowaniem pasażerów z Litwy i Wielkiej Brytanii i przyczynić się do zacieśniania relacji między krajami – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Połączenie Wilno – Londyn (LCY) będzie obsługiwane w formule PSO (Public Service Obligation), która pozwala na dofinansowywanie przez podmiot publiczny rejsów wewnątrz Unii Europejskiej o szczególnym znaczeniu. LOT wygrał przetarg na obsługę tego połączenia w listopadzie ubiegłego roku.

LOT rośnie na Litwie

LOT rozwija siatkę połączeń na Litwie. Oprócz dostępnych od dzisiaj w systemach rezerwacyjnych rejsów ze stolicy Litwy do London-City, przewoźnik oferuje pięć razy dziennie połączenia miedzy Wilnem i Warszawą. Pozwalają one na dogodne podróże przez Lotnisko Chopina w wielu kierunkach dostępnych w siatce LOT-u. Ponadto, przewoźnik realizuje rejsy do Kowna i sezonowo do Połągi 6 razy w tygodniu.

Wilno jest już trzecim europejskich miastem skąd LOT poleci do London-City w tym roku. Ze względu na krótki pas startowy i stromy kąt podejścia do lądowania na lotnisku Londyn-City, tylko kilka rodzajów samolotów – w tym Embraer 190 – jest certyfikowanych do wykonywania operacji z tego portu. Specjalnie pod kątem swoich operacji z i do LCY polski przewoźnik zdecydował się na leasing od firmy NAC czterech nowych Embraerów 190. Samoloty, z których każdy będzie miał na pokładzie 106 wygodnych foteli, zostały dostarczone w drugiej połowie grudnia ub. r. bezpośrednio z fabryki producenta w Brazylii.

Kolejne samoloty we flocie


LOT jest dziś najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie. Od początku 2016 r. strategię rentownego wzrostu, a większość z jej założeń została zrealizowana przed czasem. LOT stale rozwija swoją flotę. W grudniu ub. roku przewoźnik odebrał kolejne nowe samoloty: Boeinga 737 MAX 8 i cztery Embraery 190 (przewoźnik ma już w swojej flocie 34 Embraery czterech typów). Na ten rok zaplanowane są dostawy kolejnych dziewięciu B737 MAX, których liczba do końca tego roku wzrośnie do 14. Do końca tego roku do floty zostaną włączone cztery kolejne samoloty B787 Dreamliner, dzięki czemu ich liczba we flocie LOT-u zwiększy się do 15.

W ubiegłym roku przewoźnik przewiózł rekordową liczbę ponad 8,8 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku planuje przekroczyć barierę 10 mln przewiezionych osób. LOT używa dziś na co dzień 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie ponad 100 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach.

Bilety na połączenia LOT-u z Wilna do London City dostępne w sprzedaży między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Europa, Ameryka i Azja: Nowości na Lotnisku Chopina

Infrastruktura i lotniska

Europa, Ameryka i Azja: Nowości na Lotnisku Chopina

Emilia Derewienko 29 marca 2019

Sezon letni w Kraków Airport

Infrastruktura i lotniska

Sezon letni w Kraków Airport

Emilia Derewienko 28 marca 2019

Ryanair z nowym połączeniem z Poznania

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair z nowym połączeniem z Poznania

Justyna Urbaniak 27 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5