Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT będzie ciął wynagrodzenia. „Celem jest utrzymanie miejsc pracy”


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-07-22 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT będzie ciął wynagrodzenia. „Celem jest utrzymanie miejsc pracy”
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT będą „racjonalizować koszty wynagrodzeń” i wdrażać mechanizmy oferowane przez tarczę antykryzysową – dowiadujemy się z odpowiedzi wiceministra aktywów państwowych, Macieja Małeckiego, na interpelację posłanki Magdaleny Filiks. Wiceszef argumentuje, że największy wpływ na narodowego przewoźnika ma pandemia koronawirusa.
O interpelacji jako pierwszy napisał PAP. „W przypadku PLL LOT, z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem, od początku czerwca wykonywanych jest o ok. 90 proc. mniej operacji lotniczych. (…) Broniąc się przed upadłością, praktycznie wszystkie linie lotnicze zapowiadają wprowadzenie radykalnych środków oszczędnościowych i mocno redukują koszty, w tym przystępują do procesów restrukturyzacji zatrudnienia” – napisał w odpowiedzi na interpelację posłanki wiceminister Maciej Małecki.

Jak argumentuje, ostre cięcia zatrudnienia będą dotyczyły większości linii lotniczych na świecie. I podaje przykłady. „Włoska linia lotnicza Alitalia zapowiedziała masowe wypowiedzenia i planuje, że do 31 października 2020 roku zwolnionych zostanie ponad 6,2 tys. z ogólnej liczby 11 tys. pracowników. KLM zwolnił 2 tys. pracowników. W liniach TAP Portugal oraz Emirates zredukowano zatrudnienie aż o 9 tys. pracowników. Air France zamierza złożyć wypowiedzenia ogółem 7,5 tys. osobom” – dodaje Małecki.

Jak w tej sytuacji odnajdzie się LOT? Wiceminister podkreśla, że narodowemu przewoźnikowi zależy na utrzymaniu miejsc pracy, nie planuje także redukcji zatrudnienia. Jednak pracownicy będą musieli zmierzyć się ze zmianą warunków zatrudnienia. „Nie można jednak wykluczyć, że wskutek wręczenia wypowiedzeń zmieniających, część pracowników personelu pokładowego zdecyduje się na rozwiązanie umów o pracę” – napisał Małecki.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CPK: Projekt ram finansowych w III kwartale bieżącego roku

Infrastruktura i lotniska

CPK: Projekt ram finansowych w III kwartale bieżącego roku

Rafał Dybiński 22 lipca 2020

LOT: Wystartował pierwszy po pandemii samolot z Budapesztu do Seulu

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Wystartował pierwszy po pandemii samolot z Budapesztu do Seulu

Emilia Derewienko 20 lipca 2020

Dobre początki połączenia LOT ze Szczecina do Rzeszowa

Pasażer i linie lotnicze

Dobre początki połączenia LOT ze Szczecina do Rzeszowa

Aleksander Domański 17 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5