Partnerzy serwisu:
BIZNES I PRZEMYSŁ

LOT AMS inwestuje w rzeszowską młodzież


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-02-06 16:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ LS Airport Services

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT AMS inwestuje w rzeszowską młodzież
fot. LOT AMS
LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) podpisała z Zespołem Szkół Mechanicznych im. Gen. Władysława Andersa w Rzeszowie porozumienie dot. wzajemnej współpracy. Przedmiotem porozumienia jest współpraca spółki ze szkołą w zakresie patronatu kierunków nauczania technik mechanik lotniczy oraz technik awionik.
Dokument reguluje kwestie takie jak współudział w opracowaniu programów szczegółowych dla klas lotniczych, współudział w opracowaniu specjalistycznych szkoleń dla uczniów lub pracowników szkoły, współdziałanie w ramach projektów naukowo-badawczych oraz organizowanie praktyk i staży dla uczniów, absolwentów oraz nauczycieli szkoły.

– Podpisanie umowy z LOTAMS w zakresie objęcia patronatem kierunku nauczania technik mechanik lotniczy i technik awionik jest usankcjonowaniem współpracy firmy ze szkołą, która trwa od wielu lat, a czego najlepszym przykładem są pracujący w LOTAMS absolwenci naszej placówki. Nie można należycie przygotować mechanika lotniczego czy awionika do zawodu bez praktyki w rzeczywistych warunkach pracy. Jednak cele osiąga się wtedy, kiedy praktyki te zostają wsparte specjalistycznymi szkoleniami dla uczniów i nauczycieli, wspólnym opracowaniem programów nauczania z przedmiotów zawodowych oraz praktyk czy działaniami promocyjnymi (…). W chwili obecnej w zawodzie technik mechanik lotniczy i technik awionik kształcimy 203 uczniów – komentuje dyrektor ZSM w Rzeszowie – Mariusz Kapica.

Nawiązanie współpracy z ZSM w Rzeszowie jest wynikiem planu strategicznego LOTAMS, związanego z zakładanym rozwojem spółki na kolejne kilkanaście lat. Decyzja ta wiąże się bezpośrednio z planami inwestycyjnymi spółki w rejonie podkarpackim. Do końca 2021 roku LOTAMS wybuduje bazę techniczną na lotnisku Rzeszów-Jasionka. W tej lokalizacji Spółka będzie realizowała zarówno obsługę bazową, jak i liniową, mając do dyspozycji hangary dedykowane obsłudze szerokokadłubowych samolotów takich jak Boeing 787.

– W związku z perspektywicznymi planami rozwoju drugiej bazy technicznej LOTAMS w Polsce, szacujemy, że do obsługi samolotów w rzeszowskim porcie konieczne będzie zatrudnienie nawet 1000 osób. Zakładamy, ze przyszłą kadrę techniczną będą w dużej mierze stanowili absolwenci okolicznych szkół i uczelni, którzy, dzięki ukończeniu kształcenia np. ZSM w Rzeszowie w profilu technik mechanik lotniczy lub technik awionik, będą dysponowali wiedzą i umiejętnościami, których wymagamy od naszych pracowników – dodaje Marcin Kwietniak, dyrektor biura sprzedaży i rozwoju produktu w LOTAMS.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOTAMS nawiązuje współpracę z francuską linią lotniczą Air Austral

Biznes i przemysł

LOTAMS nawiązuje współpracę z francuską linią lotniczą Air Austral

Emilia Derewienko 13 września 2018

LOTAMS podpisuje umowę z KLM

Biznes i przemysł

LOTAMS podpisuje umowę z KLM

Emilia Derewienko 22 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5