Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Lockheed Martin szuka w Polsce partnerów


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. oprac. ad

Data publikacji:
2019-11-21 16:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lockheed Martin szuka w Polsce partnerów
fot. Wikimedia
Potencjalna współpraca z polskimi zakładami i ośrodkami naukowymi jest tematem rozmów przedstawicieli Skunk Works – zespołu zaawansowanych projektów koncernu Lockheed Martin.Głównym zadaniem zakładów Skunk Works, działających od 1943 roku, jest opracowywanie nowych technologii, o strategicznym znaczeniu dla amerykańskiej obronności.Przedstawiciele Skunk Works rozmawiają między innymi z PZL Mielec i PGZ. 
Skunk Works realizuje obecnie projekty związane m.in. z koncepcją wielodomenowych działań bojowych – na lądzie, morzu, w powietrzu i przestrzeni kosmicznej. – Zakłady Skunk Works są cenionym liderem technologicznym w branży lotniczej i bezpieczeństwa. Zespół jest tutaj, by spotkać się z polskimi firmami, takimi jak PZL Mielec, PGZ i innymi, a także ze środowiskiem naukowym – oznajmił 19 listopada dyrektor ds. komunikacji Lockheed Martin Europe John Neilson.

Nowa jakość rozpoznania

– Celem tych spotkań jest omówienie potencjalnych obszarów zaangażowania tych firm i środowisk w niektóre z naszych przyszłych programów, tak w sektorze lotniczym, jak i bezpieczeństwa – dodał. Neilson podkreślił, że koncern, produkujący m.in. myśliwce F-16, jest obecny w Polsce od ponad 20 lat. – Cieszymy się z możliwości dalszego rozwoju naszych relacji w kolejnych latach – powiedział.

Odpowiedzialny w Skunk Works za zdolności rozpoznawcze i obserwacyjne oraz systemy bezzałogowe Jacob Johnson przedstawił historię zakładów i obecne projekty, w tym związane z koncepcją wielodomenowych działań bojowych – na lądzie, morzu, w powietrzu i przestrzeni kosmicznej.

To koncepcja przestrzeni walki, która jest połączona informacją, w której wszystkie platformy mogą się dzielić danymi ze swoich sensorów, informacjami wywiadowczymi; chodzi o optymalne wykorzystanie wszystkich jednostek i sensorów, które pozwolą nam osiągnąć właściwy efekt we właściwym czasie, tak szybko, że przeciwnik nie będzie mógł dotrzymać nam kroku – powiedział Johnson.

– Wielodomenowe operacje polegają na przyspieszeniu na polu bitwy – dodał. 

Tajne przez poufne  

Do założeń działań wielodomenowych należą technologia obniżonej wykrywalności – stealth oraz połączenie systemów załogowych i bezzałogowych. Głównym zadaniem zakładów Skunk Works, działających od 1943 r., jest opracowywanie nowych technologii, o strategicznym znaczeniu dla amerykańskiej obronności. Długo pozostawał placówką niejawną.

W 1943 roku zakłady otrzymały zadanie zbudowania pierwszego zdolnego do działań bojowych amerykańskiego samolotu odrzutowego. Dwudziestu trzem inżynierom, producentom i naukowcom udało się wykonać pracę – od projektu do pierwszego lotu prototypu P-80 Shooting Star – w 143 dni. W mieszczących się w Palmdale w Kalifornii Skunk Works powstawały także projekty samolotów szpiegowskich U-2, SR-71 Black Bird, trudno wykrywalnego bombowca F-117 Night Hawk, myśliwca F-22 Raptor czy wielozadaniowego samolotu piątej generacji F-35, którego zakup zapowiedziało MON.

Od koncernu Lockheed Martin Polska kupiła także zestawy artylerii rakietowej dalekiego zasięgu HIMARS, od tego producenta pochodzą pociski do zakontraktowanych baterii Patriot dla polskiego wojska. Lockheed Martin jest właścicielem korporacji Sikorsky, do której należą zakłady PZL Mielec.  

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
British Airways: Kolejna awaria systemów informatycznych

Pasażer i linie lotnicze

British Airways: Kolejna awaria systemów informatycznych

Aleksander Domański 22 listopada 2019

Nowe lotnisko dla nowej stolicy Egiptu

Infrastruktura i lotniska

Nowe lotnisko dla nowej stolicy Egiptu

Justyna Urbaniak 22 listopada 2019

Lufthansa: Alitalia potrzebuje silnego partnera

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa: Alitalia potrzebuje silnego partnera

Justyna Urbaniak, Aleksander Domański 21 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5