Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Litewski leasingodawca Avion Express rozpoczął restrukturyzację


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-12-01 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Litewski leasingodawca Avion Express rozpoczął restrukturyzację
fot. Avion Express
Avion Express, litewska firma zajmująca się leasingiem, konserwacją i ubezpieczeniami samolotów (ACMI), należąca do biznesmena Gediminasa Žiemelisa, rozpoczęła procedury restrukturyzacji finansowej po ocenie wpływu pandemii koronawirusa. Mimo to, firma kontynuuje swoją działalność.
Firma poinformowała, że zwróciła się do dostawców i innych wierzycieli o zawarcie umowy dotyczącej redukcji zadłużenia i innych powiązanych działań. – Pandemia stała się szczególnie trudnym testem dla wielu linii lotniczych, w tym dla Avion Express na Litwie. Aby sprostać wyzwaniom tego czasu, w 2020 roku dokonaliśmy wielu zmian w firmie. Naszym następnym krokiem po korektach biznesowych i optymalizacjach dokonanych w ciągu ostatnich 8 miesięcy jest restrukturyzacja finansowa – stwierdził Darius Kajokas, dyrektor generalny Avion Express.

Według niego tą decyzją spółka dąży do pogodzenia interesów wierzycieli i zapewnienia ciągłości działania. Avion Express obiecuje kontynuować działalność i dotrzymywać zobowiązań, gdy rynek lotnictwa pasażerskiego powróci do życia po pandemii. Od wiosny firma zwolniła już ponad 50 pracowników z 86 wcześniej zatrudnianych pracowników.

Avion Express zarobił w zeszłym roku 149,5 mln euro. Przychody były o 23 proc. wyższe niż w 2018 roku (121,552 mln euro), zysk netto od 2018 roku wzrósł prawie pięciokrotnie (o 392 proc.) z 3,5 do 17,2 mln euro. W zeszłym sezonie letnim firma dysponowała 21 samolotami typu Airbus A320 i Airbus A321.

Pod koniec ubiegłego roku spółka należała w 100 proc. do francuskiej firmy Eyjafjoll, a główną spółką dominującą była cypryjska Avia Solutions Group, która poprzez łotewskie Smart Aviation Holdings i Eyjafjoll posiadała całość udziałów w Avion Express. Faktycznym właścicielem sprawującym kontrolę jest Gediminas Žiemelis.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Enter Air:  Spadek przychodów. Wyniki grupy w cieniu pandemii

Biznes i przemysł

Enter Air: Spadek przychodów. Wyniki grupy w cieniu pandemii

Red. ed 01 grudnia 2020

LOT: A320 od Avion Express już w Warszawie

Pasażer i linie lotnicze

LOT: A320 od Avion Express już w Warszawie

Redakcja 14 stycznia 2020

LOT: Będą cztery A320 od Avion Express

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Będą cztery A320 od Avion Express

Łukasz Malinowski 20 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5