Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-12-11 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Port Lotniczy Warszawa-Modlin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin
fot. Grzegorz Dąbrowski, Port Lotniczy Warszawa-Modlin
Listopad 2018 pokazuje stabilny wzrost lotniska w Modlinie. Dane za 11 miesięcy potwierdzają prognozowane przekroczenie w grudniu, po raz pierwszy w historii, progu 3 mln pasażerów Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.
Liczba obsłużonych pasażerów w listopadzie 2018 roku wyniosła 241 993, daje to wzrost o 5,4% r/r. W pierwszych 11 miesiącach tego roku modlińskie lotnisko obsłużyło 2,84 mln pasażerów, utrzymuje też średni roczny wzrost w wysokości ponad 5%. W połowie listopada z kolei lotem z Palma di Mallorca wracał 14-milionowy pasażer portu lotniczego w Modlinie.

Wojewoda mazowiecki podpisał 29 listopada umowę z firmą Enigma na 20 bramek biometrycznych na Lotnisku Chopina oraz na 5 w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin. Bramki będą częścią systemu automatycznej odprawy granicznej pasażerów.

System ma za zadanie zweryfikować biometrycznie podróżnego – pobrać rzeczywiste odciski linii papilarnych palca oraz zdjęcie wizerunku twarzy. Pobrane dane system ma porównać z danymi odczytanymi z paszportu biometrycznego. Jego zadaniem jest także sprawdzenie wiarygodności dokumentów i wykrycie ewentualnych fałszerstw. Bramka ABC ma potwierdzić, że osoba odprawiająca się jest rzeczywiści osobą z dokumentu. Warunkiem poddania się odprawie jest posiadanie polskiego paszportu biometrycznego.

– To kolejny duży krok w rozwoju lotniska. To nie przypadek, że Port Lotniczy Warszawa/Modlin rozwija się równolegle z największym polskim lotniskiem. Już na początku 2017 roku odbywały się pierwsze testy bramek ABC i miały one miejsce właśnie na naszym lotnisku w Modlinie. Ten projekt poprawia wygodę odprawianych pasażerów. Wkraczając na lotnisko, pasażer musi być otoczony taką opieką, która zagwarantuje mu szybką odprawę i dotarcie do celu. Tego typu urządzenia gwarantują znacznie większą precyzję kontroli bezpieczeństwa niż metody stosowane tradycyjnie do tej pory. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania, funkcjonariusze, którzy wcześniej dedykowani byli do obsługi pasażerów metodą tradycyjną, teraz będą mogli skoncentrować się na innych zadaniach związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa w porcie lotniczym. Istotnym jest, że bramki ABC zwiększają przepustowość lotniska, co pozwoli nam na jeszcze szybszy rozwój – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin .

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Katowice z 29. miesiącem wzrostów

Infrastruktura i lotniska

Katowice z 29. miesiącem wzrostów

Aleksander Domański 12 grudnia 2018

Na lotnisku Chopina rekord goni rekord

Infrastruktura i lotniska

Na lotnisku Chopina rekord goni rekord

Aleksander Domański 11 grudnia 2018

Listopadowe wzrosty w Rzeszowie

Pasażer i linie lotnicze

Listopadowe wzrosty w Rzeszowie

Aleksander Domański 10 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5