Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

LAW nawiązuje współpracę z PPL


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-12-11 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lotnicza Akademia Wojskowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LAW nawiązuje współpracę z PPL
fot. Pixabay
Wzrost ruchu pasażerskiego w polskich portach lotniczych, stale rosnąca liczba operacji lotniczych oraz plany rozwoju infrastruktury lotniskowej sprawiły, że Lotnicza Akademia Wojskowa i Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) nawiązały współpracę naukową. 
Pierwszym krokiem było spotkanie rektora-komendanta LAW i prezesa PPL-u, podczas którego podpisano porozumienie stanowiące fundament kształcenia kolejnych pokoleń ekspertów, prowadzenia wspólnych badań naukowych i praktycznych szkoleń głównie w zakresie reagowania na sytuacje kryzysowe.

– Dziękujemy za ogromne zaufanie, którym obdarzyło nas PPL, powierzając akademii szkolenie swoich pracowników. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby współpraca była sukcesem dla każdej ze stron – podkreślił podczas spotkania rektor-komendant LAW gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.

Pracownicy akademiccy LAW będą mogli wspierać swoim potencjałem naukowym, wiedzą praktyczną oraz innowacyjnymi rozwiązaniami szereg inicjatyw podejmowanych przez PPL. 

Filary współpracy

Pierwszym jest współpraca z wybitnymi autorytetami akademickimi, którzy stale dostosowują poziom dydaktyki do dynamicznie zachodzących zmian otoczenia ekonomicznego i społecznego. Studenci oprócz teorii, otrzymują możliwość nabycia umiejętności praktycznych, stając się w przyszłości wyjątkowymi specjalistami w swojej dziedzinie. 

Drugim filarem jest prowadzenie działalności naukowej obejmującej badania naukowe – w szczególności badania aplikacyjne rozumiane jako prace mające na celu zdobycie nowej wiedzy oraz umiejętności, nastawione na opracowywanie nowych produktów, procesów lub usług i wprowadzanie do nich znaczących ulepszeń.

Duże nadzieje

Wprowadzenie dynamicznej współpracy pomiędzy obiema instytucjami będzie więc polegało na stwarzaniu możliwości wymiany doświadczeń poprzez utworzenie systemu kształcenia wzbogaconego o formy takie jak staże i praktyki studenckie w PPL a przygotowani merytorycznie pracownicy naukowi, absolwenci Lotniczej Akademii Wojskowej oraz studenci otrzymają unikatową możliwość współpracy w zakresie prowadzenia badań naukowych i odbycia praktycznego szkolenia zawodowego. Będą mogli również bezpośrednio wesprzeć swoim potencjałem naukowym, wiedzą praktyczną oraz innowacyjnymi rozwiązaniami szereg inicjatyw podejmowanych przez PPL. 

W szczególności powołanej do życia przez tę instytucję Służby Psychologów Interwencji Kryzysowej (udzielającej wsparcia psychologicznego osobom dotkniętym skutkami zdarzeń o charakterze kryzysowym jak i wymagającym takiego wsparcia pracownikom przedsiębiorstwa), co w znacznym stopniu podniesie zdolność i skuteczność instytucji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Katowice z 29. miesiącem wzrostów

Infrastruktura i lotniska

Katowice z 29. miesiącem wzrostów

Aleksander Domański 12 grudnia 2018

Cztery firmy chcą zaprojektować terminal lotniska w Radomiu

Biznes i przemysł

Cztery firmy chcą zaprojektować terminal lotniska w Radomiu

Emilia Derewienko 11 grudnia 2018

Cargo: Sezonowe wzrosty, ale przyszłość pełna niepewności

Biznes i przemysł

Cargo: Sezonowe wzrosty, ale przyszłość pełna niepewności

Tomasz Śniedziewski 12 grudnia 2018

 

Listopad w wykonaniu Grupy Lufthansa

Biznes i przemysł

Listopad w wykonaniu Grupy Lufthansa

12 grudnia 2018

Bankructwo czarterowego przewoźnika PrivatAir

Pasażer i linie lotnicze

Bankructwo czarterowego przewoźnika PrivatAir

12 grudnia 2018

Cztery E190 dla WDL Aviation

Biznes i przemysł

Cztery E190 dla WDL Aviation

12 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5