Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Łatwiej odbudować wakacyjne czartery niż niskokosztowe city-breaki


Wstecz Dalej

Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-10-01 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łatwiej odbudować wakacyjne czartery niż niskokosztowe city-breaki
Samolot linii Tailwind Airlines w Antalyi po zakończeniu rejsu z Warszawyfot. Kasper Fiszer
Przyszłoroczny sezon letni może być dla przewoźników lotniczych całkiem normalny. Dłużej trwać będzie odbudowa segmentu turystyki weekendowej czy związanej z odwiedzinami u znajomych lub rodziny – przewiduje Sebastian Gościniarek. Zachowuje on przy tym optymizm co do przyszłości branży.
– Jeśli chodzi o lotniczy ruch turystyczny, jestem optymistą – mówił podczas Kongresu Rynku Lotniczego Sebastian Gościniarek, partner w BBSG. – Jeśli uporządkujemy chaos, z którym mieliśmy do czynienia do tej pory, to przyszły sezon będzie już właściwie normalny – przewidywał, odnosząc się do dużej niepewności związanej z wieloma korektami rozporządzeń regulujących możliwość przylotu do Polski. Według jego oceny zbliżony do poziomu z poprzednich lat będzie ruch typowo wakacyjny: realizowany najczęściej rejsami czarterowymi.

Najpierw wrócą długie urlopy, dopiero potem odwiedziny i krótkie wypady

Według prelegenta w drugiej kolejności odbudowywać się będzie segment tzw. VFR (visiting friends and relatives; odwiedzanie znajomych i krewnych). Dopiero w trzeciej fazie odtworzony mógłby zostać ruch związany z tzw. city-breakami. – Ten segment ciąży w kierunku przewoźników niskokosztowych – zaznaczył przy tym przedstawiciel BBSG.

Tłumaczył on, że krótki, zaledwie kilkudniowy pobyt w innym mieście należy traktować w kategoriach pewnej zachcianki. – Wyjazd z dziećmi na wakacje to natomiast pewnego rodzaju obowiązek, choć raczej z kategorii tych miłych – przekonywał. – Każdy takiego wyjazdu pragnie. Nie wyobrażam sobie wirtualnego plażowania, kąpieli w oceanie itp. Już prędzej mogę sobie wyobrazić wirtualny spacer po muzeum – argumentował.

Wyjazd do ciepłych krajów podstawową potrzebą Polaka?

Sebastian Gościniarek zaznaczył jednocześnie, że nie można zapominać o gospodarczych konsekwencjach pandemii koronawirusa, które mogą istotnie wpłynąć na popularność turystycznych podróży lotniczych. – W naszym kraju nie mówi się zbyt wiele o kryzysie. Jednak, jeśli popatrzymy dookoła siebie, to jego oznaki widać. Pytanie, jak ciężki on będzie – stwierdził.

Jego zdaniem potrzeba wyjechania raz do roku na tydzień czy dwa do ciepłych krajów dotychczas była w Polsce rodzajem potrzeby podstawowej. – Stało się to nową, świecką tradycją, z której bardzo trudno jest ludziom zrezygnować – mówił. W jego opinii, aby ten segment nie został odtworzony, kryzys gospodarczy musiałby mieć wyjątkową skalę.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kryzys nie uzasadnia wstrzymania prac nad CPK

Prawo i polityka

Kryzys nie uzasadnia wstrzymania prac nad CPK

Łukasz Malinowski 12 maja 2020

#LOTdoDomu. PLL LOT spisał się celująco, gorzej było na warszawskim lotnisku (aktualizacja)

Prawo i polityka

#LOTdoDomu. PLL LOT spisał się celująco, gorzej było na warszawskim lotnisku (aktualizacja)

simetrArtur Bogdanowicz/ współpraca Simetra 09 kwietnia 2020

LOT i Condor: Dobra decyzja, ale wyzwań nie brakuje [komentarze]

Pasażer i linie lotnicze

LOT i Condor: Dobra decyzja, ale wyzwań nie brakuje [komentarze]

Łukasz Malinowski 02 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5