Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Kuwejcki leasingodawca ALAFCO odracza dostawy od Airbusa


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2020-08-26 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kuwejcki leasingodawca ALAFCO odracza dostawy od Airbusa
Fot. ALAFCO
Kuwejcki leasingodawca ALAFCO zawarł porozumienie z Airbusem w sprawie odroczenia dostaw samolotów w obliczu spowolnienia branży lotniczej. ALAFCO zamówił łącznie 75 samolotów z rodziny A320neo, z których otrzymała 33 sztuki. Firma nie odebrała jeszcze także żadnego z 10 samolotów A321neo.
Leasingodawca twierdzi, że porozumiał się z Airbusem na „ponowne wyrównanie” przyszłych płatności przed dostawą zgodnie z nowym harmonogramem, przesuwając na później płatności należne za ten rok i przez następne trzy lata do 2024 r. ALAFCO jednak nie ujawniło dalszych szczegółów umowy, powołując się na klauzule poufności i ryzyko „negatywnego wpływu” na swoją pozycję konkurencyjną w sektorze leasingu samolotów. Wcześniej w tym roku leasingodawca anulował zamówienia na 20 samolotów B737 MAX.

Firma dokonała już w tym roku odpisu aktualizującego wartość niektórych samolotów w swoim portfelu, dokonując odpisów aktualizujących wartość nieco ponad 15,5 mln dinarów kuwejckich (50,7 mln dolarów amerykańskich). Utrata wartości spowodowała, że ​​zysk za okres dziewięciu miesięcy do 30 czerwca spadł o blisko 90 proc., do 1,39 mln dinarów kuwejckich (4,5 mln dolarów amerykańskich). Jednak leasingodawca zwraca uwagę, że ponieważ odpis z tytułu utraty wartości został przypisany do wyników pierwszego półrocza, jego zysk za trzeci kwartał wzrósł o ponad 50 proc. do 5,9 mln dinarów kuwejckich (19,2 mln dolarów amerykańskich).

ALAFCO poinformowało, że otrzymało wnioski o odroczenie płatności leasingu od 87 proc. swoich klientów, ale na razie podpisało umowy o odroczenie z 35 proc. z nich - co stanowi 6 proc. rocznych przychodów. Lessor twierdzi, że w zależności od czasu trwania kryzysu może wystąpić dalsze negatywne skutki, ograniczenia płynności i dodatkowe utraty wartości aktywów. Według lessora biorąc pod uwagę trwającą niepewność gospodarczą, dokładnego wpływu na działalność grupy w pozostałej części 2020 r. i później nie można przewidzieć na tym etapie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zakaz lotów do 43 krajów. Na liście nie ma Hiszpanii, są Rosja i Chiny

Prawo i polityka

Zakaz lotów do 43 krajów. Na liście nie ma Hiszpanii, są Rosja i Chiny

Emilia Derewienko 25 sierpnia 2020

Horała: Zakaz lotów do kolejnych krajów dopiero od 1 września

Prawo i polityka

Horała: Zakaz lotów do kolejnych krajów dopiero od 1 września

Emilia Derewienko 25 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5