Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Koronawirus. 600 mln euro dla Austrian Airlines od rządu


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-06-09 09:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lufthansa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koronawirus. 600 mln euro dla Austrian Airlines od rządu
fot. Austrian Airlines
Austriacki rząd federalny, Lufthansa oraz Austrian Airlines porozumieli się w kwestii zasad przydzielenia przewoźnikowi pakietu ratunkowego o wartości 600 milionów euro. Linie potrzebują funduszy po ogromnym globalnym kryzysie, spowodowanym pandemią koronawirusa.
Wsparcie rządu wyniesie 150 mln euro tytułem pokrycia strat związanych z pandemią koronawirusa. Z kolei 150 mln euro z własnego kapitału wniesie Lufthansa; Austrian Airlines jest bowiem częścią grupy niemieckiego przewoźnika. Pozostałe 300 mln to pożyczki bankowe, których termin spłaty upływa w 2026 roku.

Warunkiem austriackiego rządu było złożenie przez przewoźnika długoterminowych, wiążących zobowiązań dotyczących przestrzegania ścisłych wymogów ekologicznych na porcie przesiadkowym w Wiedniu. Celem pomocy ma być zrównoważone i długofalowe wsparcie dla Wiednia jako portu przesiadkowego, oferującego połączenia lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również rejsy długodystansowe.

Wdrożenie w życie pakietu pomocowego uzależnione jest od otrzymania rządowego wsparcia finansowego przez Lufthansę oraz zaakceptowania ostatecznego kształtu pakietu przez władze spółki oraz Komisję Europejską.

– Jestem pełen ulgi i wdzięczności, gdyż wspólnie sprawiliśmy, że samoloty Austrian Airlines ponownie mogą wzbić się w powietrze. Po niemal trzech miesiącach uziemienia, Austrian Airlines jest gotowe do startu i powoli będzie poszerzać zakres oferowanych operacji lotniczych zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi podróży. Z niecierpliwością czekamy, by ponownie powitać pasażerów na naszych pokładach – stwierdził prezes Austrian Airlines, Alexis von Hoensbroech.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa ujawniła plany lotów do Polski. Najwięcej zyska Warszawa

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa ujawniła plany lotów do Polski. Najwięcej zyska Warszawa

Rafał Dybiński 29 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5