Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Koniec z maseczkami w British Airways, Virgin Atlantic i na Heathrow


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-03-16 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koniec z maseczkami w British Airways, Virgin Atlantic i na Heathrow
fot. Heathrow Airport
Linie lotnicze British Airways i Virgin Atlantic oraz port lotniczy Londyn-Heathrow zniosły obowiązek noszenia ochronnych maseczek, zakrywających nos i usta - informuje "Executive Traveller".
Wielka Brytania w najbliższy piątek zrezygnuje z wszystkich ograniczeń podróży związanych z pandemią. Znikną testy dla niezaszczepionych pasażerów i formularze dotyczące określenia lokalizacji przylatujących do tego kraju.

Od 16 marca maseczki nie są już wymagane w terminalach największego lotniska stolicy Anglii. Podobnie jest na dworcach kolejowych i w budynkach biurowych. British Airways i Virgin Atlantic także zrezygnowały z wymogu noszenia maseczek do miejsc docelowych, w których ich używanie nie jest już obowiązkowe, ale pozostaje wedle uznania opcją. Wcześniej na rozstanie z restrykcjami zdecydowały się niskokosztowe Jet2.

Nad podobnym rozwiązaniem zastanawiają się już zarządzający Qantas i Virgin Australia. Tutaj jednak wiele zależy od zaleceń rządów sześciu stanów (Nowa Południowa Walia, Queensland, Tasmania, Wiktoria, Australia Południowa, Australia Zachodnia) trzech terytoriów wewnętrznych (Stołeczne, Jervis Bay i Północne) oraz pozostałych siedmiu zewnętrznych, skupiających pobliskie wyspy i część Antarktydy.

– Rządy federalne, stanowe i terytorialne wymagają noszenia maseczek na lotniskach i podczas lotu. Wiemy, że jest to jeszcze w tej chwili słuszne, bowiem daje ludziom poczucie bezpieczeństwa, kiedy wzbijają się w powietrze. Niemniej na pewnym etapie, kiedy COVID-19 stanie się chorobą endemiczną, będziemy musieli zrezygnować z testów po powrocie do kraju i porzucimy też maseczki. Mam nadzieję, stanie się to prędzej niż później. Wszystko zależy od zaleceń przedstawicieli resortu zdrowia – wyjaśnił Alan Joyce, prezes grupy Qantas.

Podobne kryteria przyjmują w Virgin Australia, gdzie nadal zachęca się pasażerów do przestrzegania nakazów rządowych. Na razie więc na wracającej od 29 marca międzykontynentalnej trasie British Airways z Londynu do Sydney przez Singapur maseczki będą konieczne. Zwolnieni od obowiązku ich noszenia będą pasażerowie jedynie w wyjątkowych medycznych przypadkach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5