Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Kolumbia przedłużyła zawieszenie lotów do końca sierpnia


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-06-02 15:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Simple Flying

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kolumbia przedłużyła zawieszenie lotów do końca sierpnia
fot. Airbus
Kolumbia przedłużyła zamknięcie swoich granic aż do 31 sierpnia. Międzynarodowe rejsy powietrzne z tego kraju Ameryki Południowej pozostaną nieosiągalne praktycznie do końca lata.
Kolumbia zawiesiła swoje komercyjne loty 23 marca. Później krajowy rząd ogłosił ostre restrykcje, które pomogły powstrzymać w znacznym stopniu, w porównaniu z innymi państwami w regionie, rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. Niemniej ucierpiała dotkliwie narodowa linia lotnicza Avianca, która złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Podczas krajowej blokady realizowane były wyłącznie loty ratunkowe i repatriacyjne, które umożliwiły powrót do ojczyzny obywatelom Niemiec, Republiki Czeskiej, Belgii, Hiszpanii oraz Stanów Zjednoczonych, gdzie od 11 maja odleciały w sumie 32 samoloty, na pokładzie których znalazło się 3349 Amerykanów. Upłynie teraz trochę czasu zanim maszyny największych przewoźników powietrznych z USA znów wyruszą do Bogoty czy innych miast Kolumbii.

- Do 31 sierpnia nie przewidujemy wznowienia lotów międzynarodowych - oznajmiła w tym tygodniu Angela Maria Orozco, minister transportu Kolumbii. Wcześniej Argentyna, Peru, Ekwador, Salwador i Panama również zawiesiły na dłużej wszystkie loty komercyjne.

Kolumbia wprowadziła jedne z najbardziej rygorystycznych obostrzeń na świecie podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Miało to jednak dramatyczny wpływ na linie lotnicze, takie jak Avianca. Narodowy przewoźnik powietrzny miał nadzieję na wznowienie przynajmniej krajowych rejsów w czerwcu. Angela Maria Orozco wylała jednak potężny kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy optymistów. - Sprawdzamy, jak rozwija się pandemia. Na podstawie tych analiz będziemy podejmować decyzje - argumentowała minister transportu Kolumbii. - Nie widzę w krótkim okresie możliwości przywrócenia transportu międzynarodowego - dobił jeszcze wypatrujących nadziei Ivan Duque, prezydent Kolumbii.

Avianca przestała wykonywać regularne połączenia w marcu tego roku, a większość z jej 20 tys. pracowników nie otrzymała od tamtego czasu żadnych wynagrodzeń. Druga co do wielkości linia lotnicza w Ameryce Łacińskiej oraz druga najstarsza linia lotnicza na świecie złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości po niedotrzymaniu terminu płatności obligacji. Prośby przewoźnika o wsparcie rządu po kryzysie, spowodowanym koronawirusem, okazały się nieskuteczne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
14 linii lotniczych już upadło. COVID-19 zmierza po następne

Biznes i przemysł

14 linii lotniczych już upadło. COVID-19 zmierza po następne

Rafał Dybiński 29 maja 2020

Avianca zawiesiła loty w Kolumbii

Pasażer i linie lotnicze

Avianca zawiesiła loty w Kolumbii

Rafał Dybiński 30 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5