Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Norwegian Air wciąż redukują. Zostanie 600 pracowników i 6 samolotów


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-11-12 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Norwegian Air wciąż redukują. Zostanie 600 pracowników i 6 samolotów
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Norwegian Air zwolnią kolejnych 1600 pracowników – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Liczba zatrudnionych zmniejszy się w ten sposób do 600 osób. Przed wybuchem pandemii nordycki przewoźnik zapewniał 10 tys. miejsc pracy.
Najnowsze cięcia to efekt stanowiska rządu Norwegii, który wycofał się z dalszego wsparcia niskokosztowca. Właściciele nordyckiego przewoźnika ostrzegali już w sierpniu, że zabraknie im gotówki w pierwszym kwartale przyszłego roku. Nadzieją były negocjacje z rządem, ale te nie przyniosą oczekiwanych rozwiązań.

Akcje Norwegian Air spadły po tym komunikacie o kolejne 23 proc. Pojedynczą można było kupić już za 0,49 korony. To oznaczało ich tegoroczny spadek aż o 99 proc.

Oprócz redukcji pracowników zarządzający niskokosztowcem postanowili zmniejszyć również liczbę wykorzystywanych do operacji samolotów. Na 21 latających w ostatnich miesiącach maszyn zaparkowanych zostanie kolejne piętnaście. – Naszym celem jest teraz obsługa krajowych tras sześcioma samolotami – ujawnił prezes Jacob Schram.

– Niedawne ograniczenia w podróżowaniu nałożone przez rząd skutecznie stłumiły wszelkie nadzieje na stabilne i stopniowe ożywienie. Norwegian Air zostały dotknięte ze wszystkich stron przez czynniki, na które nie mamy wpływu. Serdecznie przepraszam wszystkich, których dotyczą najnowsze decyzje, ale nie ma alternatywy – podkreślił Schram.

Norwegian Air oprócz decyzji o redukcji zatrudnienia i floty poinformowały również o wynikach finansowych w trzecim kwartale bieżącego roku. Strata netto za lipiec, sierpień i wrzesień wyniosła w sumie 980 mln koron, czyli niespełna 92 mln euro. Przed rokiem w analogicznym okresie przewoźnik zarobił 1,67 mld koron, czyli 157 mln euro.

Nordyckie linie lotnicze w ciągu trzech weryfikowanych wakacyjnych miesięcy przewiozły niecały milion pasażerów. To o 91 proc. mniej niż w tym samym kwartale poprzedniego roku, niemniej drugi kwartał bieżącego roku był jeszcze słabszy, bowiem odnotowano wówczas aż o 99 proc. niższą liczbę obsłużonych podróżnych w odniesieniu do tego samego okresu 2019 roku. Przewoźnik dysponuje nadal gotówką na poziomie 3,4 mld koron, czyli ponad 300 mln euro. Na początku lipca w jego kasie było jeszcze pięć mld koron.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Norwegian Air redukują miejsca pracy w porcie Londyn-Gatwick

Infrastruktura i lotniska

Norwegian Air redukują miejsca pracy w porcie Londyn-Gatwick

Rafał Dybiński 13 października 2020

Koszmarny sierpień Norwegian Air. Spadek pasażerów o 91 proc.

Biznes i przemysł

Koszmarny sierpień Norwegian Air. Spadek pasażerów o 91 proc.

Rafał Dybiński 04 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5