Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Katowice: Trzynasty miesiąc z rzędu z dwucyfrowym wzrostem


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-03-05 12:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy,pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katowice: Trzynasty miesiąc z rzędu z dwucyfrowym wzrostem
fot. Port Lotniczy Katowice - Pyrzowice
W lutym 2018 roku w Katowice Airport w ruchu ogółem zostało obsłużonych rekordowe 224 366 pasażerów, to o 46 068 więcej (+25,8 proc.) w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. Po raz pierwszy w historii, w drugim miesiącu roku, na trasach regularnych i czarterowych podróżowało z i do Pyrzowic ponad 200 tys. osób. Luty 2018 roku był ponadto trzynastym miesiącem z rzędu z dwucyfrowym wzrostem ruch pasażerskiego.
W minionym miesiącu wzrost odnotowano zarówno w ruchu regularnym jak i czarterowym. Z siatki połączeń rozkładowych skorzystało 184 414 pasażerów, to o 36 020 więcej (+24,3 proc.) niż w lutym 2017 roku.  Na trasach wakacyjnych dostępnych z Pyrzowic podróżowało 39 567 osób, o 11 186 więcej (+39,4 proc.) w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego. Statki powietrzne startowały i lądowały 2 332 razy, o 562 razy więc (+31 proc.) niż w drugim miesiącu 2017 roku.
 
– Zgodnie z prognozami luty 2018 roku był kolejnym miesiącem w którym wzrost ruchu ogółem wyniósł powyżej 20%. W ruchu regularnym najwięcej pasażerów poleciało z Pyrzowic do Londynu-Luton - było ich 27,3 tys. Drugim najpopularniejszym kierunkiem był Dortmund, skorzystało z niego 18,2 tys. osób. Na trzecim miejscu znalazł się Frankfurt z liczbą 10,4 tys. podróżnych. Z dostępnych w lutym połączeń czarterowych najpopularniejsza była Marsa Alam z liczbą 6,2 tys. pasażerów, następnie Hurghada z 5,5 tys. podróżnych i Fuerteventura – na tym kierunku obsłużonych zostało 4,1 tys. osób. Warto przypomnieć, że 9 marca w ramach naszej siatki połączeń regularnych Wizz Air rozpocznie loty do Aten, a 26 marca do Lwowa. Z kolei Lufthansa uruchomi 27 marca trasę do Monachium. W marcu spodziewamy się ok. 25 proc. wzrostu ruchu. Z kolei w pierwszym kwartale roku powinniśmy obsłużyć około 140 tys. pasażerów więcej w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku – skomentował Artur Tomasik prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.
 
Tegoroczna siatka połączeń regularnych i czarterowych Katowice Airport w szczycie sezonu obejmować będzie rekordowe ponad 120 tras. Aktualnie w ofercie lotów z Pyrzowic dostępnych jest dziewięć nowych tras regularnych. Osiem uruchomi Wizz Air, będą to całoroczne: Ateny, Memmingen, Porto, Lwów i Charków oraz sezonowe połączenia do Podgoricy, Faro i Malagi. Ponadto Lufthansa otworzy całoroczną trasę do Monachium. 
 
W 2018 roku w Katowice Airport zostanie przekroczona granica 4 mln podróżnych w ruchu ogółem. Wstępnie szacuje się, że pasażerów będzie o kilkaset tysięcy więcej w porównaniu z rokiem minionym.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dynamiczny luty na Kraków Airport

Infrastruktura i lotniska

Dynamiczny luty na Kraków Airport

Emilia Derewienko 02 marca 2018

Szczecin: 100 tys. pasażerów obsłużonych na trasie do Warszawy

Infrastruktura i lotniska

Szczecin: 100 tys. pasażerów obsłużonych na trasie do Warszawy

Justyna Urbaniak 08 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5