Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Katowice: Nowe linie autobusowe na lotnisko wystartują we wrześniu


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-05-02 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Dziennik Zachodni

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katowice: Nowe linie autobusowe na lotnisko wystartują we wrześniu
fot. Marek Barciewicz, Port Lotniczy Katowice-Pyrz
W piątek, 27 kwietnia Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia podjęła uchwałę dotyczącą lokalizacji przystanków nowych linii autobusowych prowadzących na lotnisko w Pyrzowicach. Nadzorem i kontrolą usług ma się zająć KZK GOP. Autobusy będą obsługiwać połączenia od września.
Bilety na połączenia lotniskowe będą tańsze niż do tej pory, a ich koszt wyniesie 14 zł (koszt obecnego połączenia to 27 zł). Będzie to jednocześnie bilet dobowy, na którym będzie można jeździć po całej metropolii.

Obecny autobus pokonuje trasę do lotniska w 40 minut i zatrzymuje się naprzeciw Strefy Kultury w Katowicach i przy McDonaldzie w Sosnowcu. Do portu w Pyrzowicach można się też dostać autobusem linii 85, jadącym z Bytomia przez Piekary i Dobieszowice – ta trasa pokonywana jest w godzinę.

Na przełomie maja i czerwca planowane jest ogłoszenie przetargu na operatora nowego połączenia lotniskowego. Obecnie wiadomo, że połączenia będą dostosowane do harmonogramu lotów a przejazd z Tychów do Pyrzowic będzie trwał około 95 minut. Z Katowic ta sama trasa zajmie 65 minut. Tyle samo minut zajmie pokonanie trasy z Gliwic do lotniska. Obecnie Gliwice nie mają żadnego połączenia z portem.

– Na początku 2018 roku w obszarze konurbacji górnośląskiej rozpoczął działalność związek metropolitalny. Jednym z podstawowych zadań Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii jest organizacja transportu publicznego. Zarząd związku, jako jeden z priorytetów w pierwszym roku działalności stawia sobie poprawę dostępności komunikacją publiczną portu z największymi miastami konurbacji – mówił w niedawnej rozmowie z „Rynkiem Lotniczym” Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego katowickim lotniskiem.

Na trasie Katowice – Sosnowiec –Port Lotniczy autobus będzie się zatrzymywał na przystankach: Katowice Dworzec PKP – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Pyrzowice Port Lotniczy.

Na trasie Gliwice – Zabrze – Bytom – Piekary – Pyrzowice autobus będzie się zatrzymywał na przystankach: Gliwice Plac Piastów – Zabrze Maciejów M1 – Bytom Miechowice Plejada – Piekary Śląskie Szarlej Szpital – Pyrzowice Pot Lotniczy.

Na trasie Tychy – Katowice – Sosnowiec – Pyrzowice autobus będzie się zatrzymywał na przystankach: Tychy Dworzec PKP – Katowice Giszowiec Osiedle – Katowice Dworzec – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Pyrzowice Port Lotniczy. Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Katowice: Prognozy wskazują, że w 2018 roku obsłużymy 4,5 mln podróżnych

Infrastruktura i lotniska

Katowice: Prognozy wskazują, że w 2018 roku obsłużymy 4,5 mln podróżnych

Justyna Urbaniak 22 stycznia 2018

Nowe połączenia autobusowe do lotniska w Pyrzowicach

Infrastruktura i lotniska

Nowe połączenia autobusowe do lotniska w Pyrzowicach

Justyna Urbaniak 18 stycznia 2018

Najwyższa wieża kontroli lotów w Pyrzowicach gotowa

Infrastruktura i lotniska

Najwyższa wieża kontroli lotów w Pyrzowicach gotowa

Justyna Urbaniak 16 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS