Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Katowice Airport: Amazon zainaugurował regularne połączenie cargo


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-08-03 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Katowice Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katowice Airport: Amazon zainaugurował regularne połączenie cargo
fot. Katowice Airport
3 sierpnia 2021 roku w Katowice Airport miała miejsce inauguracja nowej regularnej trasy towarowej realizowanej na zlecenie firmy Amazon. Boeing 737-400F linii lotniczej ASL Airlines wystartował z położonej we Włoszech Katanii i o godzinie 03:20 wylądował na pyrzowickim lotnisku, skąd o godz. 07:30 wyruszył do hiszpańskiego Madrytu.
Nowe połączenie cargo będzie realizowane codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w ramach trasy Mediolan-Malpensa – Katania – Katowice Airport – Madryt – Mediolan- Malpensa.

Nowe połączenie towarowe jest czwartą trasą dostępną w Katowice Airport, która jest realizowana przez linie lotnicze na zlecenie Amazonu, a zarazem trzecią, która została zainaugurowana dla firmy od początku lipca bieżącego roku. Przedtem samoloty towarowe linii ASL Airlines obsługiwały dla Amazonu połączenie Katowice Airport – Kolonia-Bonn – East Midlands – Kolonia-Bonn – Katowice Airport. Oprócz zainaugurowanej na początku sierpnia rotacji, w przeciągu miesiąca do pyrzowickiej siatki połączeń cargo dołączyły również dwie inne trasy towarowe realizowane dla Amazonu: Mediolan-Malpensa – Cagliari –
Katowice Airport – Paryż de Gaulle – Mediolan-Malpensa
(inauguracja 6 lipca 2021 roku, loty obsługiwane są przez linię Bluebird Nordic) oraz Katowice Airport – Hanower – Mediolan-Malpensa – Hanower – Katowice Airport (inauguracja 20 lipca 2021 roku, loty obsługiwane są przez linię ASL Airlines).

Siatka regularnych połączeń towarowych w Katowice Airport składa się obecnie z dziesięciu tras. Oprócz czterech wspomnianych już rotacji, które są wykonywane przez przewoźników na zlecenie firmy Amazon, samoloty w ramach ruchu cargo obsługują również przewóz frachtu na sześciu następujących trasach: Frankfurt – Katowice Airport – Frankfurt (Lufthansa Cargo/RFS), Wiedeń – Katowice Airport – Wiedeń
(Lufthansa Cargo/RFS), Kolonia-Bonn – Katowice Airport – Kolonia-Bonn (UPS), Liege – Katowice Airport – Gdańsk – Ryga – Liege (TNT), Lipsk – Katowice Airport – Lipsk (DHL Express) oraz Paryż – Katowice Airport – Paryż (FedEx).

– Decyzję Amazonu o uruchomieniu w Katowice Airport trzech nowych regularnych połączeń towarowych w przeciągu miesiąca traktujemy jako potwierdzenie, jak istotnym segmentem ruchu na pyrzowickim lotnisku jest lotniczy przewóz frachtu. Dynamiczny rozwój siatki regularnych tras cargo zawdzięczamy zdywersyfikowanej infrastrukturze oraz konsekwentnie realizowanemu planowi rozwoju lotniska, który
zakłada między innymi rozbudowę strefy przeznaczonej do obsługi frachtu lotniczego. Katowice Airport od lat notuje rekordowe rezultaty w tym segmencie ruchu, umacniając się tym samym na pozycji lidera wśród polskich portów regionalnych. Według naszych prognoz rok 2021 nie będzie pod tym względem wyjątkiem i zakończymy go z ponad 50-procentowym wzrostem i 30 tys. tonami obsłużonego ładunku – wyznał Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Coraz więcej podróżnych w Katowicach, cargo ciągle mocno w górę

Infrastruktura i lotniska

Coraz więcej podróżnych w Katowicach, cargo ciągle mocno w górę

Redakcja/inf. pras. 09 lipca 2021

Wojciech Korfanty patronem Katowice Airport

Infrastruktura i lotniska

Wojciech Korfanty patronem Katowice Airport

Redakcja/inf. pras. 30 czerwca 2021

Dreamliner PLL LOT obsłuży rejsy z Katowic na Kubę i do Tajlandii

Infrastruktura i lotniska

Dreamliner PLL LOT obsłuży rejsy z Katowic na Kubę i do Tajlandii

Redakcja/inf. pras. 22 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5