Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

JetBlue od lipca chce zrekompensować emisje z lotów krajowych


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2020-01-09 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

JetBlue od lipca chce zrekompensować emisje z lotów krajowych
Fot. Airbus Media
Amerykański niskokosztowy przewoźnik JetBlue Airways potwierdził ostatnio, że zrekompensuje wszystkie emisje z lotów krajowych od lipca 2020 r., stając się pierwszą dużą amerykańską linią lotniczą, która to zrobić. Linia stara się zmniejszyć ślad węglowy ze swoich operacji lotniczych.
Ponadto nowojorskie linie lotnicze poinformowały 6 stycznia, że ​​zaczną wykorzystywać zrównoważone paliwo lotnicze, wytwarzane z odpadów i surowców odpadowych, podczas lotów rozpoczynających się w San Francisco od połowy 2020 r. Paliwo będzie dostarczane przez fińską rafinerię Neste, największego na świecie producenta paliw odnawialnych. JetBlue nie oszacował, ile biopaliwa zakupi ani jaki procent wykorzysta podczas każdego lotu. Biopaliwo ma ślad węglowy nawet o 80 proc. mniejszy w porównaniu z tradycyjnym paliwem kopalnym.

Warto dodać, że w grudniu Delta Air Lines ogłosiło plany zakupu 39,4 miliona litrów biopaliw rocznie w celu zmniejszenia śladu węglowego przewoźnika i osiągnięcia globalnych celów zrównoważonego rozwoju lotnictwa. United Airlines używa biopaliwa podczas lotów ze swojego hubu w Los Angeles od 2016 r.

– Podróże lotnicze łączą ludzi i kultury oraz wspierają globalną gospodarkę, ale musimy działać, aby ograniczyć wkład tego kluczowego przemysłu w zmianę klimatu. Ograniczamy, gdzie możemy i kompensujemy, gdzie nie możemy. Kompensując wszystkie nasze loty krajowe, przygotowujemy naszą firmę do gospodarki niskoemisyjnej, na którą lotnictwo – i wszystkie sektory – muszą się przyszykować – powiedział Robin Hayes, dyrektor generalny JetBlue.

JetBlue prowadzi obecnie mniejszy program kompensacji emisji we współpracy z fundacją non-profit carbonfund.org i twierdzi, że zrównoważył już ponad 1,17 miliona ton emisji CO2. Ten nowy program ogłoszony w poniedziałek ma zrównoważyć dodatkowe 7-8 milionów ton emisji rocznie. Aby je zrównoważyć, linia lotnicza twierdzi, że planuje wspierać projekty w krajach słabiej rozwiniętych gospodarczo w obszary leśne czy budowy farm słonecznych i wiatrowych w celu produkcji odnawialnej energii. Projekty redukcji emisji będą starannie dobierane, aby zapewnić ich skuteczność i rzeczywistą redukcję emisji dwutlenku węgla, a także korzyści ekonomiczne, społeczne i środowiskowe.

Przemysł lotniczy wyznaczył sobie ogólny cel redukcji 50 proc. emisji z poziomów 2005 r. do końca 2050 r. Głównie poprzez kompensację w programie CORSIA (Carbon Offsetting and Reduction Scheme for International Aviation) ustanowionym przez agencję lotniczą ONZ, ICAO. Lotnictwo odpowiada za ponad 2 proc. globalnych emisji, co jest dość "małym" wkładem w zmianę klimatu, ale nie może być bagatelizowane, ponieważ przewiduje się, że jego udział w poziomach CO2 nieco wzrośnie, ze względu na rosnącą liczbę pasażerów i zależność branży od samolotów spalających paliwa kopalne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
JetBlue Airways zamawia A321XLR i A220-300

Pasażer i linie lotnicze

JetBlue Airways zamawia A321XLR i A220-300

Piotr Bożyk 20 czerwca 2019

JetBlue i Moxy kupują 120 airbusów A220

Biznes i przemysł

JetBlue i Moxy kupują 120 airbusów A220

Piotr Bożyk 04 stycznia 2019

Już niedługo samoloty mogą być napędzane paliwem z łoju wołowego

Biznes i przemysł

Już niedługo samoloty mogą być napędzane paliwem z łoju wołowego

Tomasz Śniedziewski 08 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5