Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Jest wniosek o dofinansowanie drogi do Lublin Airport


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2017-11-17 11:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Urząd Miasta Świdnik/ Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jest wniosek o dofinansowanie drogi do Lublin Airport
fot. Lublin Airport
Strategiczna dla Portu Lotniczego Lublin ulica Kusocińskiego w Świdniku może zyskać dofinansowanie – wniosek w tej sprawie został wysłany 15 listopada do Urzędu Marszałkowskiego.
Ulica Kusocińskiego należy do powiatu świdnickiego. Jednak, żeby zdobyć unijne wsparcie jej budowę musi przeprowadzić Świdnik. Powiat – jako właściciel – odpowiada za przygotowanie inwestycji, m. in. wykup nieruchomości pod drogę i wydanie zezwolenia na realizację. Projekt „Optymalizacja połączeń pomiędzy drogą ekspresową S17/12 i Portem Lotniczym poprzez budowę ul. Kusocińskiego” znajduje się na liście projektów ujętych w kontrakcie terytorialnym.

Zadaniem miasta jest zapewnienie finansowania oraz samą budowę ul. Kusocińskiego. Przedsięwzięcie zostało oszacowane na 28 mln zł. Władze Świdnika wystarały się o 17 mln zł z Unii Europejskiej, a ok. 14 mln zł zostanie przekazanych z budżetu miasta. Dodatkowo gmina przeznaczy 2,8 mln zł na pomoc dla powiatu w wykupie nieruchomości pod inwestycję (powiat na ten cel ma zarezerwować 1,7 mln zł).

Starostwo zobowiązało się w umowie z miastem do przygotowania inwestycji do 20 października. Jednak zezwolenie na realizację inwestycji zostało wydane później, a dokumentacja potrzebna do wystąpienia o dotację również trafiła do miasta z opóźnieniem. – Dodatkowo czas na przygotowanie wniosku skurczył się, bo dokumentacja musiała być po raz kolejny poprawiona i uzupełniona. Na szczęście zdążyliśmy – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – Jesteśmy zdeterminowani, żeby wybudować Kusocińskiego. To strategiczna ulica, bardzo ważna dla rozwoju miasta – dodaje.

Władze miasta zabiegały, żeby ulica Kusocińskiego była wybudowana przez Port Lotniczy Lublin jako jedna z głównych tras dojazdowych do lotniska. Jednak pomysł upadł ze względu na wysokie koszty. Kolejnym rozwiązaniem było podjęcie się tego zadania przez 3 podmioty: gminy Świdnik i Mełgiew oraz powiat świdnicki. Ostatecznie budowy i zebrania funduszy potrzebnych na jej realizację podjął się Świdnik.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wrocław: Będzie szybszy dojazd na lotnisko

Infrastruktura i lotniska

Wrocław: Będzie szybszy dojazd na lotnisko

Emilia Derewienko 17 listopada 2017

Nocne przerwy w ruchu w Malopolsce. Jeszcze mniej pociągów na lotnisko

Infrastruktura i lotniska

Nocne przerwy w ruchu w Malopolsce. Jeszcze mniej pociągów na lotnisko

inf. prasowa, oprac jm. 25 października 2017

Pierwszy tramwaj dojechał do lotniska w Tallinie

Infrastruktura i lotniska

Pierwszy tramwaj dojechał do lotniska w Tallinie

Witold Urbanowicz 30 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5