Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Iran Air: Po 17 latach wznawiamy trasę Teheran – Madryt

Dalej Wstecz
Autor:

Avgeek

Data publikacji:
06-09-2020
Ostatnia modyfikacja:
02-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER I LINIE LOTNICZE
Iran Air: Po 17 latach wznawiamy trasę Teheran – Madryt
Fot. Daniel NagyAirbus A330 w barwach Iran Air
Iran Air wznowił w środę (2 września) swoje regularne loty pomiędzy Teheranem a Madrytem, ​​zawieszone 17 lat temu. Loty będą odbywać się raz w tygodniu w środy, łącząc bezpośrednio Iran z Hiszpanią. Reaktywowaną trasę obsługuje airbus A330-200.

Uruchomienie tego połączenia zbiega się z czasem kryzysu w lotnictwie komercyjnym w związku z pandemią koronawirusa, podczas której Iran Air wykonał cztery loty czarterowe do Madrytu w celu repatriacji Irańczyków. Według ambasadora Islamskiej Republiki Iranu w Madrycie, Hassana Qashqavi, loty czarterowe były „bardzo dobrym doświadczeniem” i swego rodzaju „pilotażowym planem”. – Cztery loty przeprowadzone podczas koronawirusa pokazały, że istnieje możliwość ustanowienia regularnych lotów – powiedział ambasador.

Qashqavi podkreślił, że Iran jest centrum regionalnym, a Hiszpania jest takowym dla Ameryki Łacińskiej. – Loty mogą być jak platforma podróżowania do innych krajów, a zatem wykraczać poza umowy i więzi dwustronne – powiedział. Na pytanie, dlaczego Iran Air wstrzymał loty do Madrytu, Qashqaví wyjaśnił, że zostały odwołane, ponieważ "w tym czasie nie było żadnej rekompensaty w zakresie działalności i liczby pasażerów". Obecnie prognozy są bardziej obiecujące, ponieważ według danych ambasady około 12 tys. Irańczyków mieszka w Hiszpanii, a około 7 tys. Hiszpanów każdego roku podróżuje do Iranu.

Powrót Iran Air do Madrytu nastąpił po tym, jak inna irańska linia lotnicza Mahan Air zawiesiła w marcu loty do Barcelony. Mahan Air, to pierwsza prywatna linia lotnicza Iranu, która od 2011 r. znajduje się na liście firm objętych sankcjami USA za zapewnianie wsparcia finansowego i technologicznego irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Presja ze strony USA doprowadziła do tego, że linia otrzymała w 2019 r. bana na loty do Francji i Niemiec, gdzie wykonywała kilka tygodniowych lotów, a później także do Hiszpanii.

Flota Iran Air składa się obecnie z 41 samolotów: 13 ATR 72-600, ośmiu airbusów A300, dwóch A310, trzech A319, pięciu A320, jednego A321, dwóch A330-200, jednego boeinga B747-200, czterech fokkerów F100 oraz dwóch maszyn McDonnell Douglas MD82.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Air France zwiększają liczbę lotów do trzech miast Chin

Pasażer i linie lotnicze

Air France zwiększają liczbę lotów do trzech miast Chin

inf. pras. 01 lutego 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Air France zwiększają liczbę lotów do trzech miast Chin

Pasażer i linie lotnicze

Air France zwiększają liczbę lotów do trzech miast Chin

inf. pras. 01 lutego 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5