Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Indie: LOT tylko rejsy cargo. Polska nie zamyka granic


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-04-21 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Indie: LOT tylko rejsy cargo. Polska nie zamyka granic
fot. Piotr Bożyk
Indie, gdzie żyje już ponad 1,4 mld ludzi, walczą z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, która przybrała skalę niespotykaną dotychczas nawet w Brazylii czy Stanach Zjednoczonych. Polska nie zamknęła granic dla obywateli tego kraju, ale PLL LOT obsługujące trasy pomiędzy państwami nie wozi pasażerów.
Liczba dziennych zakażeń w największym państwie Azji Południowej przekracza już 200 tys. Na COVID-19 choruje ponad 15 mln obywateli Indii, a umarło niemal 190 tys. Ostatniej doby odnotowano rekrodowych 2020 zgonów. To jednak oficjalne dane, ale sytuacja może być nawet bardziej dramatyczna. Niektóre kraje Europy zapobiegawczo zamknęły już swoje granice dla przylatujących z Indii. Samoloty narodowego przewoźnika znad Wisły latają wciąż do Delhi, ale są to bezpieczne misje, jak nas zapewniono.

– Rejsy PLL LOT wykonywane do Indii są aktualnie w 100 proc. rejsami cargo. Powrót do połączeń pasażerskich może nastąpić w perspektywie kilku miesięcy, niemniej jednak uzależniony będzie przede wszystkim od sytuacji epidemicznej, oraz prognozowanego popytu – napisał do redakcji Rynku Lotniczego Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT.


Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" przypomina przy okazji, że osoby, które przylatują do Polski spoza strefy Schengen, w tym tranzytowo z Indii, zobowiązane są do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Dane do systemu wprowadzane są podczas kontroli granicznej. Kwarantannę może skrócić wykonanie testu na koronawirusa w ciągu 48 godzin po przekroczeniu granicy, oczywiście pod warunkiem, że test będzie negatywny. Dla wygody pasażerów non-Schengen na Lotnisku Chopina dostępne są cztery punkty testowania – po dwa CSK MSWiA oraz CM Damiana.

Według Agencji Reutera w szpitalach w dużych miastach Indii brakuje już tlenu i leków, a przecież system opieki zdrowotnej w tym kraju pozostawiał wiele do życzenia jeszcze przed wybuchem pandemii. Wzrosła również gwałtownie, w niektórych miejscach blisko czterokrotnie, liczba kremacji oraz pochówków, z którymi pracownicy cmentarzy nie są już w stanie sobie poradzić. Wielu z nich niestety wykorzystuje tragiczną sytuację jako okazję do szybkiego zarobku, pobierając nawet kilkunastokrotnie większą opłatę niż w normalnych czasach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT w Wietnamie. Jak wygląda współpraca z Bamboo Airways?

Pasażer i linie lotnicze

LOT w Wietnamie. Jak wygląda współpraca z Bamboo Airways?

Redakcja 20 kwietnia 2021

PLL LOT zwiększają liczbę rejsów na trasie Warszawa – Szczecin

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT zwiększają liczbę rejsów na trasie Warszawa – Szczecin

Rafał Dybiński 19 kwietnia 2021

LOT nagrodził najlepsze prace dyplomowe o lotnictwie

Biznes i przemysł

LOT nagrodził najlepsze prace dyplomowe o lotnictwie

Redakcja/inf. pras. 16 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5