Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Iljuszyn przeprowadził konsultacje z liniami lotniczymi ws. regionalnego samolotu Ił-114-300


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2020-03-31 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Iljuszyn przeprowadził konsultacje z liniami lotniczymi ws. regionalnego samolotu Ił-114-300
Fot. UAC
Iljuszyn przeprowadził konsultacje z liniami lotniczymi ws. regionalnego samolotu Ił-114-300
Iljuszyn przeprowadził konsultacje z liniami lotniczymi ws. regionalnego samolotu Ił-114-300
Iljuszyn, należący do rosyjskiego koncernu UAC, przekazał informacje na temat postępów we wdrażaniu programu Iła-114-300 na spotkaniu rady doradczej w budynku World Trade Center w Moskwie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej, Iljuszyn, dostawcy, a także linie lotnicze i przedsiębiorstwa zainteresowane nabyciem tego samolotu.
Ił-114 nowym An-24/26?

Otwierając spotkanie, Jurij Grudinin, dyrektor generalny Iljuszyna, podkreślił, że kompleks lotniczy ma na celu dostarczenie regionalnego Iła-114-300 dla krajowych linii lotniczych i jest gotowy do współpracy z operatorami i dostawcami jednostek w trakcie wdrażania całego programu. W zakładach w Woroneżu, Uljanowsku i Niżnym Nowogrodzie w ramach współpracy przemysłowej UAC zmontowano dwie maszyny w finalnej konfiguracji testowej. Jeden z nich napędzany jest przez dwa silniki turbośmigłowe Klimov TV7-117S, a kolejny silnikami Pratt & Whitney. W 2017 r. podczas Paris Air Show podpisana została umowa pomiędzy Pratt & Whitney Canada i firmą Ilyushin na dostawę dwóch silników PW127H, które zostały wykorzystane przy restarcie programu Iła-114. Obecnie nowe maszyny czekają na rozpoczęcie programu lotów certyfikacyjnych.

- Tworzymy także centrum szkoleniowe dla personelu lotniczego i technicznego, które pozwoli przeszkolić odpowiednich specjalistów przed wprowadzeniem samolotu na rynek. Koncentrujemy się na dostarczaniu samolotów dla odległych regionów, gotowych do współpracy przy wdrażaniu programu Iła-114-300 - powiedział Jurij Grudinin.

Podczas ostaniego spotkania omówiono cechy i podstawowe wymagania potencjalnych klientów dla obiecującego turbośmigłowego samolotu pasażerskiego. Członkowie rady doradczej wykazali zainteresowanie przedstawionymi opcjami układu kabin samolotów oraz partnerstwem w trakcie realizacji projektu.

Nowy stary Ił-114-300

Według producenta, Ił-114-300 to uniwersalna platforma transportowa, która daje możliwość stworzenia, w oparciu o rodzinę samolotów pasażerskich do różnych zastosowań - cargo, mieszanej cargo i pasażerskiej, specjalnych samolotów (medycznych, fotografii lotniczej itp.). Charakterystyka techniczna samolotu pozwala mu działać w trudnych warunkach klimatycznych przy słabej infrastrukturze lotniska, w tym na nieprzygotowanych i nieutwardzonych drogach startowych. Nowy samolot w podstawowej konfiguracji może przewozić do 64 pasażerów, opcjonalnie 50 pasażerów przy zwiększonej pojemności części bagażowej i przedziałów cargo. Jego maksymalną pojemność pokładu ustalono na 68 pasażerów. Samolot jest wyposażony w nowoczesną awionikę zastąpi importowane samoloty tej klasy i przestarzałe An-24 / An-26. Nowe maszyny powstają we współpracy z wiodącymi rosyjskimi twórcami systemów i urządzeń, z których największa część jest dostarczana przez przedsiębiorstwa z Rostec State Corporation.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
VASO: Łączenie kadłuba i skrzydeł pierwszego Iła 96-400M

Biznes i przemysł

VASO: Łączenie kadłuba i skrzydeł pierwszego Iła 96-400M

Piotr Bożyk 12 stycznia 2020

VASO rozpoczyna montaż pierwszego Iła 96-400M

Biznes i przemysł

VASO rozpoczyna montaż pierwszego Iła 96-400M

Piotr Bożyk 05 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5