Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

ICAO: Rosyjski silnik Aviadvigatel PD-14 spełnia wymagania emisji spalin

Dalej Wstecz
Autor:

Avgeek

Data publikacji:
09-02-2021
Ostatnia modyfikacja:
02-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

Aviadvigatel PD-14, nowy rosyjski silnik turbowentylatorowy przeznaczony dla samolotu pasażerskiego MC-21, został uznany za zgodny z normami emisji Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Według informacji producenta United Engine Corporation (ODK), samoloty wyposażone w te silniki będą mogły wykonywać loty międzynarodowe.

Silnik działa zgodnie z najnowszymi normami emisji określonymi przez ICAO w styczniu 2020 r. Kompatybilność została przetestowana eksperymentalnie przez specjalistów z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Zurychu. Uczelnia wspierała prace pomiarowe, a szwajcarski federalny urząd lotnictwa cywilnego wydał certyfikat zgodności.

Jak zachwala sam producent PD-14 jest silnikiem przyszłościowym i będzie także działał zgodnie z jeszcze nowszymi, ostrzejszymi normami emisji, które ICAO zamierza wprowadzić w 2023 r., ponieważ ma ponad 80 proc. rezerwę w kryterium emisji dymu i cząstek stałych.

Aviadvigatel PD-14 (wcześniej znany jako PS-14) to turbowentylator silnik opracowywany przez firmę Aviadvigatel do napędzania nowego samolotu Irkut MC-21. W grudniu 2009 r. PD-14 został opracowany tak, aby był o 15 proc. wydajniejszy i oszczędniejszy od swojego poprzednika PS-90A2, który miał być zainstalowany na MS-21 i Iljuszynie Ił-276. Silniki PD-14 posiadają ciąg do 31000 lbf, a ich średnica mierzy 190 cm.

Więcej na temat tych silników oraz MC-21 w naszym artykule "Irkut: MC-21 z rosyjskimi silnikami PD-14 wykonał pierwszy lot (Zdjęcia)".
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5