Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Iberia ogranicza do minimum personel pokładowy na długich trasach


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-03-19 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Iberia ogranicza do minimum personel pokładowy na długich trasach
fot. Iberia
Hiszpańskie linie lotnicze Iberia od 1 kwietnia obsłużą loty międzykontynentalne mniejszą liczbą personelu pokładowego – informuje agencja EFE. Decyzja podyktowana jest spadkiem popytu na rejsach długodystansowych.
Rządowe restrykcje, konieczność kwarantanny czy też obowiązkowe testowanie na razie bardziej zniechęcają do podróżowania na większych odległościach. Dlatego Iberia wdraża tymczasowy środek, który pozwoli na dostosowaniu kosztów do spadku dochodów.

Narodowy przewoźnik powietrzny Hiszpanii od 1 kwietnia obsłuży loty międzykontynentalne airbusami A350, A330-200 lub A330-300, minimalnie wymaganą liczbą ośmiu pracowników personelu pokładowego. "To jest trudna i niechciana decyzja, ale niestety będzie obowiązywać w ciągu kilku najbliższych miesięcy" - oświadczyły linie lotnicze z grupy IAG.

Związki zawodowe na Półwyspie Iberyjskim oczywiście krytycznie odniosły się do postanowienia narodowego przewoźnika Hiszpanii. Według przedstawicieli pracowników taki zabieg, nawet jeśli będzie tymczasowy, niepotrzebnie zwiększy obciążenie stewardess i stewardów, którzy pełnią również funkcje komercyjne i ratownicze podczas długich rejsów, co znacząco wpłynie na jakość usług oferowanych pasażerom.

Linie lotnicze z grupy IAG, czyli British Airways, Iberia, Vueling oraz Aer Lingus, straciły w 2020 roku w sumie 7,4 mld euro. Przychody wyżej wymienionych przewoźników spadły o blisko 70 proc. w odniesieniu do 2019 roku. Koszty osobowe były mniejsze o 34,6 proc. Wpłynęły jednak na to obniżone wynagrodzenia większości pracowników oraz redukcja o ponad jedną czwartą siły roboczej w British Airways. Oprócz 10 tys. miejsc pracy w narodowym przewoźniku Wielkiej Brytanii zredukowano również o 10 proc. zatrudnienie w Aer Lingus. Przewoźnik z Irlandii zlikwidował w sumie 500 miejsc pracy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Iberia: Zimą rejsy do 75 destynacji. Więcej lotów na trasie Madryt – Barcelona

Pasażer i linie lotnicze

Iberia: Zimą rejsy do 75 destynacji. Więcej lotów na trasie Madryt – Barcelona

Rafał Dybiński 17 listopada 2020

Iberia połączy w sierpniu Madryt z Pragą i Berlinem

Pasażer i linie lotnicze

Iberia połączy w sierpniu Madryt z Pragą i Berlinem

Rafał Dybiński 11 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5