Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

IATA: Infrastruktura lotniskowa nie nadąża za rozwojem lotnictwa


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-12-06 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

IATA: Infrastruktura lotniskowa nie nadąża za rozwojem lotnictwa
fot. Pixabay
Infrastruktura lotniskowa nie nadąża za rozwojem lotnictwa i powstaje zbyt wolno – stwierdził dyrektor generalny IATA, Aleksandre de Juniac, podczas spotkania w Genewie, gdzie prezentowano najnowsze prognozy dla branży lotniczej.
Niezbędna jest współpraca rządzących z branżą lotniczą, by plany dotyczące rozbudowy infrastruktury powstawały sprawnie i w efekcie – by inwestycje te napędzały rozwój gospodarczy poszczególnych państw. Wyzwania te dotyczą również portów lotniczych, które powinny zaspokajać popyt. Muszą one dostosowywać się do potrzeb pasażerów zarówno w zakresie jakości, jak też specyfikacji technicznych.

Niezbędne jest sprawne zarządzanie slotami. Zdaniem przedstawicieli IATA, dwie trzecie lotnisk w Europie ma kłopoty z koordynacją slotów. Tymczasem to właśnie one wyznaczają czas, w którym samolot może lądować i startować na lotnisku. Stosuje się je, gdy port lotniczy posiada ograniczenia, np. dotyczące przepustowości pasów startowych lub dostępnych miejsc na płycie postojowej. Sloty mogą być też przedmiotem handlu.

De Juniac sprzeciwił się jednocześnie prywatyzacji lotnisk. Dyrektor generalny IATA przyznał, że nie zna ani jednego przypadku prywatyzacji lotniska, której efekty spełniłyby oczekiwania. Zaznaczył też, że w najbliższych latach IATA planuje w znacznie większym stopniu skupić się na tym problemie.

Najnowsze prognozy dla branży lotniczej IATA pokazują, że linie lotnicze zarobią w przyszłym roku około 38,4 mld dol., czyli o 4 mld więcej niż spodziewany zysk za bieżący rok. O 15 proc. (w stosunku do ostatnich dwóch lat) zwiększą się też wydatki pasażerów na bilety lotnicze, osiągając poziom 776 mld dol.

IATA zrzesza 275 linii lotniczych, w tym PLL LOT. Zapewnia ponad 83 proc. światowego ruchu lotniczego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
IATA: Pasażerowie będą wydawać coraz więcej na bilety lotnicze

Pasażer i linie lotnicze

IATA: Pasażerowie będą wydawać coraz więcej na bilety lotnicze

Justyna Urbaniak 06 grudnia 2017

CPK: Obiecująca inwestycja, ale wymaga solidnych przygotowań

Infrastruktura i lotniska

CPK: Obiecująca inwestycja, ale wymaga solidnych przygotowań

Roman Czubiński 13 listopada 2017

IATA: Sierpień o 7,2 proc. lepszy niż w ubiegłym roku w ujęciu globalnym

Pasażer i linie lotnicze

IATA: Sierpień o 7,2 proc. lepszy niż w ubiegłym roku w ujęciu globalnym

Justyna Urbaniak 11 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5